REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

(Fot. Kancelaria Senatu Rzeczypospolitej Polskiej )

Strona 3 z 3
REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

14.   Skrócenie terminów zwrotu VAT do najkrótszego możliwego terminu.

15.   Uwolnienie środków z rachunków VAT (zablokowanych z uwagi na mechanizm split-payment).

16.   Znaczne skrócenie terminu zastosowania tzw. ulgi na złe długi.

17.   Zawieszenie trwających i nierozpoczynanie nowych kontroli podatkowych.

18.   Rezygnacja z drastycznego ograniczenia pozaodsetkowych kosztów kredytu konsumenckiego pod pozorem ochrony konsumentów, czego skutkiem będzie likwidacja pozabankowej części sektora finansowego oraz – równocześnie – ponad 30 tys. miejsc pracy.

19.   Zniesienie ograniczenia handlu w niedziele, ze względu na możliwość dostępu obywateli do niezbędnych im produktów oraz trudną sytuację przedsiębiorców działających w branży handlowej.

20.   Zniesienie reguły budżetowej, zwiększenie deficytu budżetowego w celu ratowania gospodarki, wzorem Niemiec, Francji, Włoch.

21.   BCC, razem z pozostałymi partnerami społecznymi Rady Dialogu Społecznego, domaga się natychmiastowego wycofania regulacji umożliwiających ingerencję premiera w skład i prace Rady Dialogu Społecznego (usunięcie art. 46 i 80 ustawy). Niezależność i autonomia organizacji związkowych i organizacji pracodawców jest fundamentem dialogu społecznego, zagwarantowanym nie tylko w ustawie, ale także w dokumentach międzynarodowym, w tym w Konstytucji Międzynarodowej Organizacji Pracy i Traktatach Unii Europejskiej.

"Sytuacja zdrowotna i ekonomiczna, przedsiębiorstw, obywateli i państwa wyprzedziła już zapisy uchwalonej przez Sejm ustawy. W najbliższych dniach i tygodniach trzeba będzie na bieżąco reagować i nowelizować przepisy składające się na obecną tarczę, a nawet uchwalenie Tarczy Antykryzysowej nr 2." -- wzywają przedsiębiorcy z Business Centre Club.

 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWH Market Spółdzielnie_Halfpage_czerwiec-lipiec 2020
do góry strony