REKLAMAPRIM - KABANOS - BANER GŁÓWNY - (05.07 - 06.08.2019)

PRZEMYSŁ I PRODUCENCI

 

7 lutego 2019, 10:11

(fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne)

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi pracuje nad projektem nowelizacji ustawy o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych - wynika z odpowiedzi wiceministra rolnictwa Tadeusza Romańczuka na jedną z poselskich interpelacji. Istotna zmiana miałaby dotyczyć częściowego połączenia Inspekcji Handlowej z Inspekcją Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych.

REKLAMABIG InfoMonitor_belka w artykułach

Jak zauważa "Dziennik Gazeta Prawna", dzięki planowanym zmianom - utworzeniu jednego organu odpowiedzialnego za kontrole jakości żywności na wszystkich etapach produkcji i dystrybucji - wyeliminowane zostałoby ryzyko sporów kompetencyjnych między IH i IJHARS. Udałoby się także uniknąć sytuacji, w których żadna z inspekcji nie interesowała się danym tematem.

- Prowadzone są obecnie prace nad projektem ustawy o zmianie ustawy o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych, w którym proponuje się powierzenie IJHARS tych zadań IH, które związane są z jakością handlową artykułów rolno-spożywczych. Omawiany projekt zakłada także pionizację IJHARS, tj. wyłączenie jej struktur wojewódzkich spod zwierzchnictwa wojewody - napisał wiceminister Tadeusz Romańczuk.

Jak przypomina "DGP", aktualnie IJHARS odpowiada za kontrole jakości żywności w produkcji i obrocie, a także w imporcie i eksporcie. Z kolei IH sprawdza jakość produktów rolno-spożywczych jedynie na etapie sprzedaży w sklepach.

Czytaj więcej w "DGP".

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~radek 1 5 miesięcy temu

  he he nic to nie da bo opłaca robić się wałki ... tak było jest i będzie ... śmieszne kary ... prezesi udający że o niczym nie wiedzieli ...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony