REKLAMAMARKET ROKU 2019 - Baner Główny (styczeń 2019)
Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej

Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej (fot. MRPiPS)

- Będziemy dokonywać zmian w przepisach - powiedział money.pl Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. Według ministra ma to ukrócić obchodzenie przepisów ustawy.

REKLAMAKongres Mięsny 2019 - belka w artykułach (styczeń 2019)

Jak pisze money.pl czarę goryczy przelała "znana sieć handlowa", która mianuje się "placówkami pocztowymi". Dla ministra to jawne obchodzenie zakazu handlu. Wiceminister rodziny Stanisław Szwed podkreślił, że było oświadczenie Poczty Polskiej, że takie praktyki są niedopuszczalne. Jest już także prowadzana w tej sprawie kontrola Państwowej Inspekcji Pracy. W czerwcu odbędzie kolejne spotkanie, na którym zastanowimy się jakich zmian należy dokonać, żeby sporne kwestie uregulować. Szwed wskazał, że jeżeli jest potrzeba - a jest - to rząd będzie ten system uszczelniać.

Na czym ma polegać uszczelnienie? Część sklepów sieci Żabka jest zarejestrowana również jako działalność pocztowa i kurierska, więc może być otwarta w niedzielę. Rząd chce, by w przypadku, gdy to handel jest dominującą gałęzią działalności firmy, zakaz handlu i tak ją obowiązywał.

Przypomnijmy, że o tym iż sklepy Żabka mogą zostać uznane za placówki pocztowe, co oznaczałoby zgodę na ich otwarcie w niedziele objęte zakazem handlu, informowaliśmy na portalu wiadomosihandlowe.pl jako pierwsi, 24 kwietnia br.

Czytak więcej na money.pl.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony