REKLAMAATLANTA POLAND (BAKAL - Konkurs) - Baner Główny (czerwiec 2018)

PRAWO I FINANSE

rynek pracy i pracownicy

 

11 października 2018, 17:05

(fot. freeimages.com)

Jeśli firma nie dogada się ze związkowcami w sprawie obniżek płac, może negocjować je indywidualnie. W ten sposób pracodawcom będzie łatwiej obniżyć wynagrodzenia - takie wniosku płyną z wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

REKLAMAMAURENT (EVEROAD) - Belka w artykułach - II etap (czerwiec 2019)

Jak podaje serwis dziennik.pl, Trybunał Konstytucyjny rozpatrzył kwestię zgodności z Ustawą Zasadniczą zasad ustalania regulaminów wynagradzania, które wymagają porozumienia ze związkowcami. O zbadanie sprawy wniosła Konfederacja Lewiatan. Trybunał nie podzielił jednak wątpliwości pracodawców i stwierdził, że prawa związkowców są zgodne z konstytucją.

Pozornie pozytywny dla nich wyrok, ma jednak drugą stronę. W uzasadnieniu podano, że w przypadku, gdy niemożliwe jest uzgodnienie treści regulaminów, warunki płacy trzeba ustalać indywidualnie, w umowach o pracę. To z kolei, może otwierać drogę pracodawcom, do łatwiejszego obniżania pensji.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony