REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)
Bernadeta Kasztelan-Świetlik, wiceprezes UOKiK

Bernadeta Kasztelan-Świetlik, wiceprezes UOKiK (fot. materiały prasowe)

Premier Beata Szydło odwołała Bernadetę Kasztelan-Świetlik z funkcji wiceprezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Nastąpiło to 29 czerwca.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Kasztelan-Świetlik, ekspertka z dziedziny prawa konkurencji, wiceprezesem UOKiK była od czerwca 2014 r. Zanim powołana została na to stanowisko przez Donalda Tuska, związana była z Urzędem przez 10 lat, w tym trzy lata pracowała na stanowisku dyrektora Departamentu Infrastruktury w Warszawie. Wcześniej związana była także ze spółką UPC Telewizja Kablowa i kancelarią Gessel.

- Obowiązki wiceprezesa UOKiK do czasu powołania jego następcy, pełni prezes Urzędu Marek Niechciał - podaje urząd antymonopolowy w komunikacie.

Zgodnie z przepisami ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, nowy wiceprezes UOKiK zostanie powołany przez premiera spośród osób wyłonionych w drodze otwartego i konkurencyjnego naboru, którego warunki zostaną ogłoszone wkrótce.

Przypomnijmy, że Bernadeta Kasztelan-Świetlik jeszcze w czerwcu prowadziła szkolenie dla przedstawicieli branży FMCG - sieci handlowych i producentów żywności - z zakresu wchodzącej dziś w życie ustawy o przewadze konkurencyjnej. Wiceszefowa UOKiK zapewniała wówczas, że urząd "nie będzie ustalał cen" i że działania UOKiK w oparciu o nową ustawę "będą zmierzały nie tyle do zrekompensowania szkód poniesionych przez przedsiębiorców, ile do wyeliminowania nieuczciwych praktyk".

Czytaj także:
Wiceprezes UOKiK: Urząd nie będzie ustalał cen produktów spożywczych!

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 6

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony