REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)

Członkowie Rady Przedsiębiorczości zaapelowali w poniedziałek do rządu i parlamentu o pozwolenie na otwieranie sklepów w niedziele. Pracodawcy chcą, aby zakaz handlu w niedziele został zniesiony na okres trwania stanu zagrożenia epidemicznego, a także na 180 dni po odwołaniu takiego stanu.

REKLAMAWH Market MOSS_belka w artykulach_czerwiec-lipiec 2020

(fot. materiały prasowe/Simply Market)

- Zawieszenie zakazu handlu pozwoli ochronić większą liczbę miejsc pracy w handlu i branżach ściśle z nim współpracujących, zwiększy sprzedaż oraz poprawi bezpieczeństwo sanitarne w czasie zakupów - piszą w stanowisku członkowie Rady Przedsiębiorczości.

Jak wskazują w piśmie, aby zminimalizować nadchodzący kryzys potrzebne jesst "szukanie odważnych rozwiązań". - Zamknięcie centrów handlowych doprowadziło tysiące firm i ich pracowników do dramatycznej sytuacji. Z dnia na dzień ich miejsca pracy zostały zamknięte, a firmy z każdym dniem traciły przychody. Ucierpiała na tym nie tylko branża handlowa, ale także dostawcy, podwykonawcy, gastronomia itd. - czytamy.

Autorzy apelu wskazują, że jest już pewne, iż wyniki podmiotów ze wskazanych powyżej branż "będą dużo niższe od zakładanych, co boleśnie odczują nie tylko pracownicy, ale cała gospodarka". - Każdy impuls, który pozwoli branży handlowej nadrobić straty, jest dziś na wagę złota. Otwarcie wreszcie galerii handlowych pozwoliłoby firmom powoli podnosić się z tej trudnej sytuacji. Jednak, choć centra są otwarte, to ryzyko zakażenia nie minęło. Wielu klientów, robiących zakupy w jednym czasie, oznacza zwiększone ryzyko dla zdrowia. Dlatego w naszym wspólnym interesie jest, aby czas pracy galerii handlowych był jak najdłuższy.

Przedstawiciele dziewięciu organizacji wchodzących w skład Rady Przedsiębiorczości, apelując o czasowe zniesienie zakazu handlu w niedziele, podkreślają, że "oczywiście ważne jest również zabezpieczenie interesów pracowników". - Wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę miało właśnie taki cel. Wierzymy jednak, że podejmując dialog ze związkowcami, jesteśmy w stanie znaleźć rozwiązania przychylne interesom pracowników, które jednocześnie uratują miejsca pracy Polaków i ograniczą ryzyko epidemiczne - apelują przedstawiciele pracodawców.

Pod apelem podpisali się szefowie takich organizacji, jak Krajowa Izba Gospodarcza, Federacja Przedsiębiorców Polskich, Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych ABSL, Konfederacja Lewiatan, Polska Rada Biznesu, Pracodawcy RP, Business Centre Club, Związek Banków Polskich, oraz Związek Rzemiosła Polskiego.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (13)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~gosc 13 23 dni temu

  LEWACTWO ZNÓW CHCE WYKORZYSTAĆ SYTUACJE DO FORSOWANIA NIEDZIEL,POLAK TO NIE NIEWOLNIK,W NIEMCZECH CZY FRANCJI OTWIERAĆ W NIEDZIELE.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pracownik 12 28 dni temuocena: 50% 

  Łapy precz od wolnych niedziel , tym co się nie podoba niech, założą własne sklepy i tam pracują w niedzielę

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Twój nick 11 29 dni temuocena: 50% 

  Do Adaś. Widać, że nie masz pojęcia o pracy w handlu. Pracuję w tym ponad 10 lat, więc i za czasów niedziel handlowych, w trakcie ich zmniejszania jak i teraz gdy ich nie ma. I nigdy nie miało to wpływu na ilość zatrudnionych ludzi. Tylko taka różnica była, że na tygodniu była mniejsza obsada bo ludzie mieli wolne za niedzielę więc de fakto, było więcej roboty.

  oceń komentarz
 • ~fan pisu 10 29 dni temuocena: 25% 

  Zamknąć w niedziele szpitale, posterunki policji, restauracje, kina, teatry, kościoły, remizy strażackie, niech nie jeżdżą autobusy i pociągi, stacje paliwowe w niedziele też niepotrzebne. Niech wszyscy odpoczywają

  oceń komentarz
 • ~gosc 9 29 dni temuocena: 33% 

  Lewackie forsowanie niedziel,do Niemiec ,Francji otwierać w Niedziele,Polak to nie NIEWOLNIK.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Adaś 8 29 dni temuocena: 63% 

  Niedziele handlowe muszą wrócić. Wzrasta bezrobocie i ludzie dzięki temu będą mieć dodatkowe miejsca pracy. Druga sprawa to bezpieczeństwo w czasach pandemii - dodatkowy dzień handlu rozładuje kolejki w sklepach w soboty i poniedziałki. Proponuję już nie jęczeć że niedziela jest dla rodziny tylko zdać sobie sprawę że gospodarka leży i kwiczy i potrzebne są takie ruchy

  oceń komentarz
 • ~Sprzedawca ze Społem 7 miesiąc temuocena: 75% 

  Dla mnie jako pracownika handlu nie ma problemu z pracą w niedziele. Jest tylko jeden warunek - chcę za to otrzymać wynagrodzenie. W firmie w której pracuje - spora sieć sklepów Społem - za pracę w niedziele nie dostaje się wynagrodzenia tylko "fikcyjny" dzień wolny. Niestety wolny dzień jest fikcyjny bo nie ma technicznej możliwości odebrania tego dnia z powodu ograniczania etatów na sklepie. Nasza kadrowa o pracy w sklepie wie tylko tyle i przeczytała w necie. I tak profesjonaliści z firmy odchodzą a są zatrudniane "klony" kadrowej. Smutne ale prawdziwe.

  oceń komentarz
 • ~Brakus 6 miesiąc temuocena: 50% 

  Zakaz handlu musi pozostać! Podpisują się jeszcze, że to dla ochrony pracowników, na pewno, raczej dla zwiększenia zagrożenia a druga kwestia, to czas dla rodzin. Jak Ci co składają apel chcą pracować w niedziele, to proszę bardzo, ale zakaz handlu musi być.

  oceń komentarz
 • ~albatros 5 miesiąc temuocena: 63% 

  do @Adrela nie jestem pisiorem , ale niedzielnego wypoczynku się nie wyrzeknę , perspektywa jednej niedzieli wolnej miesięcznie mi się się nie uśmiecha ,

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomek000 4 miesiąc temuocena: 57% 

  Do @Adrela Nie że Pisiory ... , ale ludzie którzy pracują w marketach np. kasjerki, bo kasjerki czy inni którzy pracują w marketach mają rodziny i chcą z nimi spędzać czas w niedzielę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomek89 3 miesiąc temuocena: 57% 

  Do @Adrela Nie że Pisiory ... , ale ludzie którzy pracują w marketach np. kasjerki, bo kasjerki czy inni którzy pracują w marketach mają rodziny i chcą z nimi spędzać czas w niedzielę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~inga 2 miesiąc temuocena: 50% 

  zabierać te łapska od wolnej niedzieli

  oceń komentarz
 • ~Adrela 1 miesiąc temuocena: 60% 

  Pisiory z Bujarą na czele się nie zgodzą. Oni kochają trzymać swoich wyborców za kaganiec.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWH Market Spółdzielnie_Halfpage_czerwiec-lipiec 2020
do góry strony