REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-30.06.2020)

HANDEL I DYSTRYBUCJA

 

1 kwietnia 2020, 12:43

płatności

płatności (fot. Pixabay CC0)

Z danych banków PKO BP praz mBank dotyczących płatności kartą w drugiej połowie marca wynika, że było ich o blisko 30 proc mniej. W statystykach niezbyt zauważalny był też wzrost zakupów spożywczych „na zapas”.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

O sprawie pisze portal money.pl. Od trzeciego tygodnia marca, czyli od momentu ogłoszenia przez rząd restrykcji związanych z epidemią koronawirusa, konsumpcja spadła o blisko 30 proc. w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej. Portal podkreśla także, że kupowanie produktów spożywczych „na zapas” w drugim tygodniu marca nie były zbyt widoczne w statystykach ogólnej sprzedaży w handlu detalicznym.

Mimo, że wyliczenia obu instytucji opierają się tylko na ilości transakcji dokonywanych kartą, nie zmienia to faktu, że zanotowano bardzo wyraźny spadek.

Money.pl przypomina także o niedawnych wyliczeniach ekonomistów z banku Citi Handlowy, którzy przewidują, że spadek konsumpcji w stosunku do pierwszego kwartału może wynosić ok. 10 proc, a może mu też towarzyszyć 25-procentowy spadek inwestycji. Najbardziej ucierpi sektor odzieżowy, ale także restauracje i kina.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Trola 1 2 miesiące temu

  Ilość transakcji kartą to zły miernik. Wartość koszyka znacząco wzrosła. Kupujemy rzadziej, a więcej.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony