REKLAMAMLEKOVITA - Baner Główny (marzec 2019)

Premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Beata Szydło zapowiedzieli w sobotę kilka nowych projektów które rząd chce wprowadzić w życie, wiele z nich pojawi się jeszcze w tym roku. Rząd chce, m.in. rozdać kolejne miliardy złotych, które zasilą portfele polskich rodzin, a następnie trafią do kas sieci handlowych, takich jak Biedronka, Lidl, czy Carrefour.

REKLAMAATLANTA - Bakal vintage - Belka w artykułach (marzec 2019)

(materiały prasowe)

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział m. in. wyprawkę w wysokości 300 zł dla uczniów, które przed inauguracją każdego roku szkolnego trafią do rodzin, a te wydadzą istotną część tej kwoty w sklepach, kupując potrzebny dziecku szkolny ekwipunek.

Wyprawka obejmie każde dziecko w wieku szkolnym do ukończenia 18 roku życia, które uczęszcza do szkoły podstawowej i ponadpodstawowej przed każdym rokiem szkolnym. Morawiecki podkreślił, że nie będzie żadnych warunków, które trzeba będzie spełnić aby otrzymać wyprawkę Projekt ma zostać zrealizowany w ciągu najbliższych miesięcy. Być może pieniądze trafią już przed inauguracją roku szkolnego 2018/19.

Wśród projektów, które wymienił premier było także obniżenie podatku CIT z 15 proc. do 9 proc., ale także pomysł "Dostępność Plus" na realizację, którego w ciągu kilku najbliższych lat rząd chce wydać 23 mld z, aby w ten sposób poprawić warunki życia seniorom i osobom niepełnosprawnym.

Rząd chce także zaoferować minimalną emeryturę dla kobiet, które urodziły przynajmniej czwórkę dzieci.

Wicepremier Beata Szydło zapowiedziała wprowadzenie „premii” za szybkie urodzenie drugiego dziecka (pod nazwą "Mama plus"), a także, darmowe leki dla kobiet w ciąży oraz bon przeznaczony na zajęcia kulturalne i sportowe dla młodych ludzi. Wicepremier zasygnalizowała również, że rząd planuje wprowadzić wiele udogodnień dla młodych mam, dla mam-studentek, które mają dotyczyć między innymi organizacji toku studiów, ułatwień w dostępie do urlopów dziekańskich oraz wprowadzenie dedykowanych młodym matkom programów stypendialnych.

Beneficjentem, kilku z wymienionych programów będą firmy handlowe, tak jak to miało w przypadku programu Rodzina 500+, na który w ciągu dwóch lat rząd wyłożył już ponad 40 mld zł. Zapowiedzi Premiera Morawieckiego i wicepremier Szydło dają zupełnie nową perspektywę dla sektora handlu w Polsce, który może liczyć w perspektywie przyszłego roku na kolejny wzrost obrotów. Jest jedno ale, o ile wartość programu związanego z wyprawkami, dość łatwo można policzyć (rodzice wydają na wyprawkę szkolną od 300 do 700 zł, w zależności od zamożności), to nie znamy kwot i struktury wydatków w przypadku pozostałych rządowych projektów. W opinii ekspertów w kilku przypadkach będą to zmiany symboliczne, nie mające większego przełożenia w kosztach/wydatkach, a będące jedynie atrakcyjnym komunikatem marketingowym.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 6

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (4)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~podatnik890 4 11 miesięcy temu

  bo, WH zajmuje się firmami które coś znaczą skalą działalności, rodzinne sklepy nigdzie nie są opisywane w żadnej gazecie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gall 3 11 miesięcy temu

  Kłamcy i oszuści z Pisu jak zwykle obiecują kiełbasę wyborczą przed wyborami. Ale tak naprawdę to chcą sobie wypchać kieszenie naszą kasą. Mieliśmy przykłąd z premiami. Teraz będą sobie wypłacać kasę tak aby społeczeństwo się nie dowiedziało.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bakbar 2 11 miesięcy temuocena: 100% 

  a ile ten "niezależny tradycyjny handel sklepów rodzinnych" waży w rynku FCMG? ten niezależny handel to piwo + fajki + bułki + masło + mleko i ewentualnie buraczki do obiadu bo zapomniało się kupić w sieciach, które rok w rok dokładają kolejne % udziału w rynku z całym szacunkiem ale to tak jakby w dyskusji o rynku samochodowym w Polsce uwzględniać produkcję Funter'a... niby jest ale jak długo jeszcze? nad faktem, że Polska rozłożyła nogi i sprzedała rynek wart niemal 300 mld rok w rok, (a nawet dopłaciła żeby ktoś wszedł) również ubolewam,

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gija888 1 11 miesięcy temuocena: 0% 

  Dlaczego w treści mowa jest tylko o zagranicznych sieciach? Mamy też nasz niezależny tradycyjny handel sklepów rodzinnych. Dlaczego WH pomija te sklepy?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony