REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-30.06.2020)
Automat SwipBox w Biedronce w Łodzi, ul. Krokusowa

Automat SwipBox w Biedronce w Łodzi, ul. Krokusowa (fot. Konrad Kaszuba)

Państwowa Poczta Polska chce zainwestować w sieć własnych maszyn do odbioru zakupów dokonywanych online lub prywatnych paczek. Do końca przyszłego roku ma stanąć w całej Polsce 1 tys. automatów paczkowych, w zdecydowanej większości przy Biedronkach. Będą to maszyny duńskiej firmy SwipBox – dowiedziała się nieoficjalnie „Rzeczpospolita”.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

Automaty w barwach Poczty Polskiej staną także w najważniejszych węzłach transportowo-logistycznych, np. na dworcach kolejowych. PP negocjuje także z Lotosem możliwość ustawiania maszyn na stacjach benzynowych – ustaliła nieoficjalnie „Rzeczpospolita”.

W Biedronkach staną automaty duńskiej firmy SwipBox, która ustawiła już 50 maszyn, a wkrótce sprowadzi kolejnych 150. Michał Czechowski, szef polskiego oddziału SwipBox zapewnił „Rz”, że do końca roku w samych tylko Biedronkach firma zainstaluje 300 paczkobotów.

Obecnie SwipBoxy obsługuje na wyłączność firma kurierska DHL, obecnie jednak PP będzie z nią współdzielić część maszyn, a pozostałe będzie obsługiwać samodzielnie – tak ma być w przypadku automatów na stacjach Lotosu – kontynuuje „Rzeczpospolita”.

Czytaj więcej na rp.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony