REKLAMAHELIO - Baner Główny - Masy (25-31.03.2019)

Biedronka w najbliższą niedzielę - pierwszą objętą zakazem handlu - zamierza otworzyć pięć sklepów. Będą to placówki sieci zlokalizowane na dworcach Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Kraków Główny, Poznań Główny oraz Grudziądz.

REKLAMATargi w Krakowie - Belka w artykułach (marzec)

(fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Jak wynika z nieoficjalnych informacji portalu wiadoscihandlowe.pl, jeszcze na początku tego tygodnia Jeronimo Martins nie planowało otwierania sklepów na dworcach 11 marca, ani inne niedziele objęte zakazem. Pracownicy takich Biedronek najbliższą niedzielę mieli w grafiku oznaczoną jako wolną. Jednak, po deklaracji Państwowej Inspekcji Pracy, jaka padła podczas wtorkowej konferencji prasowej - odnośnie tego, że sklepy spożywcze typu Biedronka działające na dworcach mogą być otwarte w zakazane niedziele - sieć zmieniła zdanie.

O tym, że Biedronka otworzy pięć placówek 11 marca, jako pierwszy poinformował portal money.pl. Informację o planowanym przez dyskontera otwarciu sklepów w najbliższą niedzielę portal pozyskał od Arkadiusza Mierzwy, szefa biura prasowego Jeronimo Martins Polska.

- Zgodnie z przepisami prawa oraz wytycznymi Państwowej Inspekcji Pracy, placówki zlokalizowane na dworcach i w miejscach obsługi podróżnych mogą być otwarte również w niedziele wolne od handlu - napisał Mierzwa w mailu do money.pl.

Przypomnijmy, że podczas wtorkowej konferencji prasowej Anna Martuszewicz, wicedyrektor Departamentu Prawnego w Głównym Inspektoracie Pracy, zapytana o to, czy sklepy spożywcze typu Biedronka będą mogły być otwarte, odpowiedziała: "Przyjmiemy, że tak". Z toku dyskusji między dziennikarzami a przedstawicielką GIP wynikało wprost, że sklepy takie zostaną uznane za "bezpośrednio obsługujące podróżnych".

Dzień później, czyli w środę, Państwowa Inspekcja Pracy tłumaczyła w oświadczeniu, że deklaracja z konferencji prasowej dotyczyła zaledwie jednej Biedronki, ulokowanej na Dworcu Centralnym, a nie wszystkich sklepów typu Biedronka działających na dworcach.

- W tym wyraźnie określonym i zbadanym przypadku nie ma wątpliwości, że placówka ta jest zlokalizowana bezpośrednio w hali dworca i jej działalność może być uznana za służącą obsłudze podróżnych. Na tej podstawie nie można jednak przyjąć, że wszystkie sklepy należące do tej sieci położone na innych dworcach lub w ich pobliżu mogą prowadzić handel w niedzielę - napisała rzeczniczka prasowa PIP w oświadczeniu przekazanym naszej redakcji.

W odpowiedzi na zarzuty Państwowej Inspekcji Pracy, jakoby informacje przekazywane w mediach odnośnie deklaracji, jakie padły podczas wtorkowej konferencji były nieścisłe, podjęliśmy decyzję, aby opublikować na portalu wiadomoscihandlowe.pl nagranie audio z wtorkowej konferencji prasowej. Można się z nim zapoznać, klikając w niniejszy link.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 10

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~wściekły klient 2 ponad rok temuocena: 100% 

  Sklep na dworcu głównym w Poznaniu ma okrojony asortyment. Wczoraj o 21 otwarta jedna kasa i oczywiście kolejka. To ma być przyjemne robienie zakupów? Chyba żart.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nickfury 1 ponad rok temuocena: 67% 

  Przytomna reakcja JMP.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony