REKLAMAInpost - baner główny 14.08-14.09
Biedronka w tym roku już kilkukrotnie modyfikowała stawki wynagrodzeń

Biedronka w tym roku już kilkukrotnie modyfikowała stawki wynagrodzeń (fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Biedronka po raz kolejny w tym roku zmieniła wysokość wynagrodzeń dla części pracowników - ustalił portal wiadomoscihandlowe.pl. Jak wynika z naszych informacji, tym razem zmiany będą korzystne dla osób zatrudnionych przez sieć w największych aglomeracjach oraz w niektórych miastach przy zachodniej granicy kraju.

REKLAMAKAiN - belka w artykułach (sierpień-wrzesień 2019)

Dotychczas najwyższe wynagrodzenia za pracę w sklepach Biedronka otrzymywali kasjerzy z Warszawy i okolic. Sieć dzieliła kraj na trzy strefy i dla każdej ustalała odmienne pensje. W strefie A (prowincja) zarobić można było najmniej, w strefie B (duże miasta) nieco więcej, a w strefie C (dotychczas tylko stolica) najwięcej.

Jednak teraz Biedronka podjęła decyzję o przeniesieniu niektórych miast ze strefy B do strefy C. Jak ustaliliśmy, w konsekwencji wynagrodzenia pracowników z Poznania, Wrocławia, Łodzi, Trójmiasta i Krakowa wzrosły do 3300 zł brutto (stawka główna wraz z premią frekwencyjną 450 zł, za to bez premii uznaniowej za wyniki sklepu). Najnowsze podwyżki dotyczą także pracowników Biedronki z pojedynczych miast na ścianie zachodniej - większe przelewy otrzymają m.in. osoby zatrudnione w sklepach sieci w Świnoujściu.

- Analizując lokalne rynki pracy oraz badając obiektywne kryteria wyceny, w kwietniu 2019 roku wprowadziliśmy nowe stawki zaszeregowania, które objęły ponad 300 sklepów, położonych w dużych miastach - komentuje dla portalu wiadomoscihandlowe.pl Tomasz Dejtrowski, dyrektor ds. wynagrodzeń i świadczeń w Jeronimo Martins Polska.

Jak tłumaczy przedstawiciel Biedronki, wynagrodzenie na stanowisku sprzedawca-kasjer dla początkującej osoby "w zdecydowanej większości lokalizacji jest na poziomie 2750 zł brutto, wliczając w to nagrodę za brak nieplanowanych obecności" (450 zł brutto). Z kolei w "warszawskiej" strefie C stawka wraz z premią frekwencyjną, wypłacaną zdecydowanej większości osób, wynosi 3300 zł brutto.

- Podejmujemy wiele działań, by być pracodawcą pierwszego wyboru. W ramach naszej polityki płacowej co roku dokonujemy przeglądu wynagrodzeń. Chcemy bowiem, by nasz system wynagrodzeń był konkurencyjny, czyli odpowiadał na aktualne potrzeby pracowników i był kształtowany w oparciu o obiektywne czynniki rynkowe - podkreśla Tomasz Dejtrowski.

Przypomnijmy, że na początku 2019 r. wszyscy pracownicy sklepów Biedronka zatrudnieni na stanowisku sprzedawca-kasjer otrzymali podwyżki wynagrodzeń podstawowych o 50 zł. W ten sposób minimalna pensja (bez premii frekwencyjnej) w sklepach sieci wzrosła do 2250 zł brutto miesięcznie. Nie był to jednak hojny gest Biedronki, lecz konieczność - płaca minimalna w Polsce w 2019 r. wzrosła bowiem do właśnie 2250 zł brutto. Później, w kwietniu, firma wprowadziła kolejną 50-zł podwyżkę pensji dla początkujących sprzedawców-kasjerów.  Tym samym minimalne wynagrodzenie w sklepach sieci w strefie A wzrosło do 2300 zł brutto miesięcznie bez premii frekwencyjnej, a 2750 zł brutto wraz z premią frekwencyjną.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 17

 • 10
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 3
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (9)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~arabrab 9 12 dni temuocena: 100% 

  Praca w Biedronce jest bardzo ciężka, płaca dzielona na strefy to jest dyskryminacja pracowników z mniejszych miast .Ja pracuje w Biedronce w Koszalinie, Zapraszam pana prezesa ,aby popracował parę dni na prowincji i zobaczył jak to jest pracować tak ciężko za taką stawkę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gija888 8 2 miesiące temu

  Czytam te wszystkie komentarze i nie rozumiem dlaczego tak dużo wypowiadających się pracowników jest niezadowolonych. Skoro jest źle w Biedronce to przecież można się zwolnić i znaleźć pracę gdzie indziej. Dodatkowo takie zwalnianie się w Biedronce spowoduje jeszcze większe podwyżki ponieważ portugalczycy będą musieli czymś, czytaj kasą namówić na powrót ludzi do pracy. Ja na miejscu każdego niezadowolonego pracownika dyskontu zmieniłbym pracę i wrócił za trzy miesiące po wyższą stawkę. Poza tym jest to sieć niepolska , więc niech się martwią albo płacą więcej.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Poznań 7 2 miesiące temuocena: 100% 

  Podwyżka tak śmieszna że nawet płakać mi się nie chce. Zapraszam pomysłodawców do pracy na kasach

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kodownik 6 2 miesiące temu

  Kodownik kasa Biedronka. Aktualne Kody Plu. Strona wymiany kodow kasjerskich. Tutaj poznasz biezace kody oraz uzyszkasz kod, ktory szukasz. (fragment komentarza niezgodny z regulaminem forum usunięty przez moderatora)

  Edytowany: 2 miesiące temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lola 5 2 miesiące temuocena: 67% 

  Długoletni kasjerzy nie dostali podwyżki żadnej

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do @biedronka 4 2 miesiące temuocena: 0% 

  a przeczytałeś artykuł? bo przecież jest w tekście o tych podwyżkach... skąd wy się ludzie bierzecie????

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~biedronk@ 3 2 miesiące temuocena: 80% 

  Niech autor tego artykułu zaznaczy, że podwyżki po roku były dla tych co przekroczyli rok i trzy lata stażu - to znaczy, że pracownicy który pracują cztery i więcej lat dostali przysłowiową FIGĘ i nie otrzymał ŻADNEJ podwyżki.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Czachy 2 2 miesiące temuocena: 67% 

  Oprócz Warszawy, w 2018 roku najwyższą stawkę wynagrodzenia Biedronka płaciła również w ŚWINOUJŚCIU. Doszło do cyrku, że ktoś, kto by się zwolnił z innego miasta, a potem ponownie zatrudnił w Świnoujściu, dostawał przy ponownym zatrudnieniu większą wypłatę niż po 3 latach "na wsi". Jeden taki przypadek jest mi znany.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~piotr88 1 2 miesiące temuocena: 83% 

  a długoletni pracownicy żadnych podwyżek nie dostali

  oceń komentarz
REKLAMA
do góry strony