REKLAMAEuroShop_banner główny_styczeń/luty 2020
Krzysztof Badowski, Partner, Lider Zespołu Dóbr Konsumenckich i Handlu Detalicznego w CEE / CIS w PwC Polska

Krzysztof Badowski, Partner, Lider Zespołu Dóbr Konsumenckich i Handlu Detalicznego w CEE / CIS w PwC Polska (PwC)

Strona 3 z 3
REKLAMA

Czy na polskim rynku jest już miejsce na koncept supermarketu, taki jak Pingo Doce? Czy Jeronimo Martins może w przyszłości wprowadzić ten koncept sklepu na nasz rynek, czy raczej nadal będzie eksperymentować i rozwijać Biedronkę?

Na wielu rynkach europejskich supermarkety bardzo dobrze koegzystują z dyskontami. Muszą mieć jednak skuteczny narzędziownik do konkurowania. Muszą mieć przede wszystkim skalę, aby móc zapewnić konkurencyjność cen z punktu widzenia konsumenta. Z drugiej strony muszą zapewnić doświadczenie zakupowe, którego tradycyjny dyskont nie jest w stanie dostarczyć. Jest mało prawdopodobne, aby ktoś był w stanie zrealizować taki projekt od zera.

Biedronka ze swoją skalą mogłaby się pokusić o sięgnięcie do nowego grona konsumentów wprowadzając koncept typu Pingo Doce. Jednak ewolucja, którą przeszła ostatnimi laty sprawia, że pole dla nowego formatu się zawęża – bo zarówno Biedronka, jak i Lidl nie są już dyskontami w tradycyjnym tego słowa rozumieniu. Już teraz potrafią zaspokoić znacznie więcej, niż tylko podstawowe potrzeby konsumenckie. A często zaspokajają potrzeby wręcz bardzo wyszukane.

(…)

Już wkrótce kolejny fragment wywiadu z Krzysztofem Badowskim, Partnerem, Liderem Zespołu Dóbr Konsumenckich i Handlu Detalicznego w CEE / CIS w PwC Polska

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 10

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~dan 2 ponad rok temu

  Dramat kto pozwala niszczyć Polske

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~polak 1 ponad rok temuocena: 100% 

  chyba wtedy sie zaplacze, wystarczy, miejmy jakis wybor a nie te same ceny, te same produkty marki wlasne.....

  oceń komentarz
REKLAMA
do góry strony