REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Tylko u nas

 

8 stycznia 2020, 15:50

(fot. JMP, za: Youtube)

W sklepach sieci Biedronka pojawiły się nowe ogłoszenia rekrutacyjne. Wynika z nich, że - w zależności od lokalizacji placówki - kierownik sklepu dyskontera może liczyć na 5900-6500 zł brutto "z premią na start". - Kroją się podwyżki dla naszych pracowników - napisano na plakatach.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

- Kwoty widoczne na ogłoszeniu rekrutacyjnym zawierają już premie uznaniowe za zrealizowanie celów sprzedaży i pozytywną ocenę tajemniczego klienta, oraz premie za brak nieplanowanych nieobecności - komentuje dla portalu wiadomoscihandlowe.pl Tomasz Dejtrowski, dyrektor ds. wynagrodzeń i świadczeń w sieci Biedronka.

Przypomnijmy, że Biedronka od dawna różnicuje płace terytorialnie. Sieć dzieli kraj na trzy strefy: największe miasta, duże i średnie miasta, oraz mniejsze miasta i wsie. Różnica płac za pracę na tym samym stanowisku, w zależności od strefy, wynosić może do kilkuset złotych.

Na plakatach wywieszonych w Biedronkach zlokalizowanych w strefie A (mniejsze miasta i wsie) pojawiły się kwoty: 3250 zł brutto ("z premią na start") dla sprzedawcy-kasjera, 4150 zł brutto (również z uwzględnionymi premiami) dla zastępcy kierownika sklepu, oraz 5900 zł brutto (także z premiami) dla kierownika sklepu.

W strefie B, czyli większych miastach, poszczególne pensje - wraz z doliczonymi premiami - wynoszą odpowiednio: 3450 zł brutto w przypadku sprzedawcy-kasjera, 4500 zł brutto w przypadku zastępcy kierownika sklepu, 6200 zł brutto w przypadku kierownika sklepu.

Strefa C, obejmująca Warszawę i kilka innych miast, to już 3600 zł brutto "z premią na start" dla sprzedawcy-kasjera, 4800 zł dla zastępcy kierownika sklepu i 6500 zł dla kierownika sklepu.

Tomasz Dejtrowski w komentarzu dla naszego portalu podkreśla, że w przypadku kierowników sklepów, płace uzależnione są od wielu czynników i "zależą od indywidualnych uwarunkowań".

- Uwzględniając niedawne podwyżki wynagrodzeń pracowników sieci Biedronka, od stycznia 2020 r. osoby zatrudnione na stanowisku sprzedawca-kasjer w Warszawie i innych dużych miastach zarabiają od 3400 zł brutto w przypadku osób rozpoczynających pracę, do 3650 zł brutto jeśli chodzi o pracowników z ponad 3-letnim stażem pracy. Te kwoty zawierają wynagrodzenie podstawowe oraz nagrodę za brak nieplanowych nieobecności w danym miesiącu, natomiast nie zawierają dodatkowej premii uznaniowej, którą pracownicy mogą zostać objęci w przypadku realizacji celów (czyli premii uwzględnionej na plakatach - dop. red.) - tłumaczy przedstawiciel Biedronki.

Jak dodaje Dejtrowski, analogiczne kwoty wynagrodzeń w przypadku zastępców kierownika sklepu wynoszą od 4200 zł brutto do 4700 zł brutto dla pracowników ze stażem ponadtrzyletnim, nie wliczając premii uznaniowej.

Przypomnijmy, że w połowie grudnia Biedronka poinformowała o podwyższeniu pensji dla niemal 57 tys. spośród 67 tys. zatrudnionych przez sieć pracowników w Polsce. Podwyżki, wynikające m.in. z wyższej płacy minimalnej obowiązującej w Polsce od stycznia (2600 zł brutto zamiast 2250 zł brutto, jak w ubiegłym roku), wyniosły 100-350 zł brutto miesięcznie w sklepach i 150-500 zł brutto w centrach dystrybucyjnych.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 21

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
 • 7
  PRZYDATNY
 • 5
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (9)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Czarny_tulipan 9 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Nie wierzcie w te brednie. Po pierwszym pełnym miesiącu zobaczycie, że tyle się nie zarabia. Jest mniej. Jawne oszukiwanie ludzi aby złapać tylko pracownika...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Woda 8 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Witam to jest poprostu skandal ja po 6ciu latach pracy dostałam dziś wypłatę 2340.00 zł na rękę a oni piszą takie bzdury ! Ludzie nie słuchajcie tych głupot a i jeszcze od teraz wszedł nam bonus !brak firm sprzątających i w nagrodę trzeba kibel jeszcze umyć !!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pracownik strefy A 7 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Kasjer 2600 brutto plus 450 za brak absencji plus 200 premii uznaniowej za cele ( często nierealne ). Pensje kierowników chyba sobie z palca wyssali, bo na moim sklepie żadna osoba zarządzająca takiej pensji nie ma. Kierownik mojego sklepu powiedział że nie wywiesi tego plakatu, bo nie będzie się potencjalnym kandydatom tłumaczył z tych stawek.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pracownik 6 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Śmiech na sali.po pierwsze te kwoty to chyba sobie z palca wyssali.minimum i do przodu A roboty za dwie osoby na trzy zmiany i ich cudowna 0.15.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pio86 5 6 miesięcy temuocena: 67% 

  kierownicy nie dostają premii za obecnośc

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zenek 4 6 miesięcy temuocena: 100% 

  W strefie A podstawa to płaca minimalna 2600,do tego dochodzi 450 zł za brak absejcji plus 200 zł premii za realizacje celów.Chwalą się jak to niby dobrze płacą a zatrudniają ludzi za minimalną stawkę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Klient 3 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Ciekawe czemu skoro tyle można zarobić w tych sklepach nikt tam nie chce pracować A rotacja jest bardzo duża. Pewnie pierwsza wypłata wszystko weryfikuje, bo co z tego, że podają kwote z premia skoro jest ona uzależnione od wielu czynników.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Beti 75 2 6 miesięcy temuocena: 83% 

  Od 8 miesięcy nie widziałam premii, cele są nierealne do osiągnięcia, a rotacja pracowników osiągnęła apogeum, ciągle nowi do uczenia.

  oceń komentarz
 • ~krzyysiekk 1 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Niech się wypowiedzą pracownicy Biedronki :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony