REKLAMARC Foods - baner główny - grudzień 2018

PROMOCJE I MARKETING

 

8 listopada 2017, 14:48

Biedronka promuje rogale i gęsinę na św. Marcina

Biedronka promuje rogale i gęsinę na św. Marcina (mat. prasowe)

11 listopada to nie tylko Święto Niepodległości, ale także dzień św. Marcina. Na polskich stołach, szczególnie w Wielkopolsce, pojawiają się wtedy tradycyjne potrawy – gęsina oraz rogale świętomarcińskie. Biedronka sprzedaje je obecnie w promocyjnych cenach.

REKLAMAPszczółka - Belka w artykułach - Fantazje (09-12.12.2018)

Tradycyjne rogale świętomarcińskie wypiekane są według oryginalnej XIX-wiecznej receptury. Robi się je z ciasta półfrancuskiego, wypełnia nadzieniem z białego maku z dodatkiem orzechów, rodzynek i migdałów. Rogale świętomarcińskie dostępne w Biedronce przygotowywane są zgodnie z tym przepisem, co potwierdza znak Europejskiej Marki Produktu Regionalnego przez piekarnie z Wielkopolski: Fawor Spółdzielnia Piekarsko – Ciastkarska oraz Piekarnia Piotr Gwódź.

Na św. Marcina klienci sieci będą także mogli kupić gęś owsianą, pochodzącą z wyselekcjonowanych polskich hodowli. Gęś owsiana hodowana jest według ściśle określonych zasad. W pierwszym okresie karmi się ją niemal wyłącznie paszami zielonymi, a przez trzy ostatnie tygodnie tylko owsem, co wpływa na wyjątkowy smak mięsa. Mięso gęsi znakomicie nadaje się do pieczenia, duszenia i smażenia, a jej smak można podkreślić nacierając ją przyprawami i marynując przynajmniej kilka godzin. Potrawy z gęsi są soczyste i aromatyczne.

Dzień św. Marcina jest uroczyście obchodzony w Poznaniu. 11 listopada, po sumie odpustowej, rusza spod kościoła pochód pod przewodnictwem świętego, który kieruje się do Zamku Cesarskiego, gdzie św. Marcin przejmuje na jeden dzień klucze i władzę nad miastem od Prezydenta Poznania. W tym dniu poznaniacy wspomagają biednych i samotnych oraz zajadają się rogalami świętomarcińskimi.

Marcin z Tours (łac. Martinus Turonensis), święty Marcin (ur. w roku 317 lub 335 w Sabarii w Pannonii - zm. 8 listopada 397 w Candes nad rz. Vienne, pochowany 11 listopada) – biskup Tours, święty Kościoła katolickiego i prawosławnego. (wikipedia)

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony