REKLAMAATLANTA POLAND - BAKAL - ŚWIĘTA - BANER GŁÓWNY (GRUDZIEŃ 2019)

(Pixabay.com)

Biedronka zaprosiła Stowarzyszenie Otwarte Klatki do rozmów po tym, jak organizacja strajkowała w kilku miastach pod jej sklepami i warszawską siedzibą. Chodzi o sprzedaż jaj klatkowych, które sieć obiecała wycofać do 2025 roku, ale tylko dla marek własnych.

REKLAMAPurella - SuperMusli - Belka w artykułach (16-31.12.2019)

Deklarację rezygnacji z jajek z chowu klatkowego do 2025 roku podpisało w Polsce ponad 120 sieci handlowych i sklepów. Np. Frisco zdecydowało się zrezygnować ze sprzedaży takich jaj już teraz. Jaja „trójki” miały zniknąć także z Biedronki, czym sieć chwaliła się już dwa lata temu, jako jedna z pierwszych. Sęk w tym, że deklaracja dotyczyła jedynie marek własnych, a Biedronka wprowadziła w tym czasie do sprzedaży także inne jajka.

- Żadna inna sieć w Polsce nie ogranicza swojej polityki wycofania jaj „trójek” jedynie do marek własnych. Co więcej, od czasu naszych pierwszych rozmów, Biedronka kilkukrotnie wprowadziła do obrotu jajka cudzych marek. Co to w praktyce oznacza?  Na mocy aktualnego zobowiązania, po 2025 roku firma wycofa jajka klatkowe marek własnych, pozostawiając sobie tylne drzwi na sprzedaż jaj pochodzących z najokrutniejszej formy chowu, czyli hodowli klatkowej – zauważają Otwarte Klatki.

W praktyce oznacza to, że mimo zapewnień o dbałości o dobrostan zwierząt, po 2025 roku siec będzie jedną z nielicznych, które będą mogły sprzedawać tego typu jaja.

W ramach akcji „Jak one to znoszą” stowarzyszenie namawia sklepy, producentów, hotele i restauracje na rezygnację z jaj pochodzących z chowu klatkowego. Otwarte Klatki demonstrowały pod siedzibą Jeronimo Martins 24 lipca. Kilka dni później władze Biedronki zdecydowały się zaprosić stowarzyszenie na spotkanie, w trakcie którego wspólnie omawiać będą problem.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 11

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (3)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Wiesław 3 4 miesiące temuocena: 100% 

  Wlasciciele biedronki poprostu widza spadek sprzedazy tych smierdzacych jaj. Kury nie widza swiatla, nie moga normalnie chodzic tylko siedza i dostaja pasze to jest okropne co czlowiek robi zeby tylko taniej bylo.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pozhoga 2 4 miesiące temuocena: 14% 

  @ Vege-~ To miło, że tak przejmuje kogoś cierpienie biednych kur. Szkoda, że w tym samym czasie nienarodzone dzieci są mordowane milionami. Więc może kurami zajmiemy się po ludziach, OK?

  oceń komentarz
 • ~Vege-tarianin 1 4 miesiące temuocena: 100% 

  I dobrze Nikt nie chce jesc byle czego ani patrzec na cierpienie innych. Dobrze o nas to swiadczy

  oceń komentarz
REKLAMA
do góry strony