REKLAMAJACOBS - ŚWIĘTA - Baner Główny (18.11 - 01.12.2019)

(fot. wiadomoscihandlowe.pl)

W ciągu ostatnich 12 miesięcy właściciel sieci Biedronka, Jeronimo Martins, aż 19 razy został ukarany za naruszenie przepisów dotyczących eksponowania cen produktów w sklepach - informuje gazeta.pl.

REKLAMAVITAKRAFT - VITA NATURE - BELKA W ARTYKUŁACH (15-30.11.2019)

Jak czytamy, Inspekcja Handlowa przeprowadziła w marcu kontrolę sklepu Biedronka w Wodzisławiu Śląskim. Okazało się, że na 459 sprawdzonych cenówek aż w 82 przypadkach wykryto nieprawidłowości.

Inspekcja Handlowa podjęła decyzję o wlepieniu Biedronce kary 36 tys. złotych. Sieć odwołała się od decyzji do prezesa UOKiK, ten jednak utrzymał w mocy zaskarżoną decyzję. Jako jeden z argumentów za utrzymaniem kary wskazana została częstotliwość, z jaką podobne sytuacje zdarzają się w sklepach sieci. UOKiK wyliczył, że w ciągu 12 miesięcy Biedronka naruszyła przepisy o uwidacznianiu cen.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 8

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (3)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Jot 3 4 miesiące temuocena: 100% 

  Gdyby na zmianie byłaby odpowiednia ilość pracowników myślę, że nie byłoby z tym problemu. Uważam też, że gdyby ceny nie zmieniały się tak jak w kalejdoskopie też panowałby ład. A nie , że w ciągu jednego dnia cena na dany produkt potrafi się zmienić 2/3 razy. Sa inne osobowiazki, których trzeba dopilnować. Czy ktoś z was potrafi być w dwóch miejscach na raz ? Jeśli tak to gratuluję..

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~taka polska 2 4 miesiące temuocena: 100% 

  36 tys..... pewnie przy jednej złej cenówce to odrobione zostało w całej Polsce :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gija888 1 4 miesiące temuocena: 80% 

  No i słusznie. Należy się im. W biedronce naprawdę jest wielki problem z cenówkami - po prostu ich nie ma!!!!!!!!! A jak już są to są ze złą ceną. Ale co się dziwić - nie ma pracowników, to kto to ma zrobić?

  oceń komentarz
REKLAMA
do góry strony