REKLAMAATLANTA POLAND (BAKAL - Konkurs) - Baner Główny (czerwiec 2018)

(Jeronimo Martins Polska)

Należąca do Grupy Jeronimo Martins sieć sklepów Biedronka rozwija we współpracy z organizacjami pożytku publicznego projekt, który ma na celu ograniczyć marnowanie żywności w placówkach sieci. Obecnie już ok. 300 sklepów przekazuje potrzebującym produkty o krótkim terminie przydatności do spożycia, a do końca roku w projekcie ma ich uczestniczyć już 500. W przyszłym roku dołączą do tej grupy kolejne placówki.

REKLAMAMAURENT (EVEROAD) - Belka w artykułach - II etap (czerwiec 2019)

Przez ostatni rok Biedronka pracowała nad usprawnieniem procesu zarządzania łańcuchem dostaw, logistyką i sprzedażą, która umożliwiłaby efektywne przekazywanie żywności potrzebującym. 

– Biedronka traktuje przeciwdziałanie marnowaniu żywności jako priorytet w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Podejmowane przez nas działania obejmują zarówno proces zarządzania łańcuchem dostaw, logistyką i sprzedażą, jak i bezpośrednie przekazywanie żywności organizacjom pożytku publicznego, w tym Caritas. Już wkrótce do Caritas będzie trafiała żywność o krótkim terminie do spożycia z ok. 500 sklepów Biedronka w całej Polsce, wartości ok. 500 tys. zł miesięcznie – mówi Anetta Jaworska-Rutkowska, odpowiadająca za CSR w Jeronimo Martins Polska S.A. 

– Wiele produktów wycofywanych ze sprzedaży nadal nadaje się do spożycia. Są to głównie mięso, ryby, nabiał, produkty garmażeryjne, pieczywo, warzywa i owoce. Dzięki naszej współpracy z Biedronką trafiają one do wielu potrzebujących. Teraz, mając dodatkowe środki transportu, będzie nam łatwiej je odbierać i sprawnie przekazywać potrzebującym – powiedział ks. Krzysztof Sroka, zastępca dyrektora Caritas Polska.

Warto przypomnieć, że w ponad 1000 miejscowości w całej Polsce działa już ponad 2750 sklepów.

W ramach współpracy z Caritas w zakresie dożywiania potrzebujących, Biedronka przekazała na rzecz organizacji siedem samochodów dostawczych do przewożenia żywności. Pięć aut zostało sfinansowanych ze środków uzyskanych ze sprzedaży maskotek Świeżaków w dniach 1-3  września br. W całej Polsce zebrano wówczas 714 tys. złotych. Dodatkowo sieć ufundowała kolejne 2 samochody. Wyposażone w chłodnie auta będą służyły do przewożenia żywności z placówek handlowych do podopiecznych Caritas.

Samochody marki Mercedes Sprinter trafią do siedmiu Caritas diecezjalnych w Polsce, które aktywnie włączyły się w akcję „Spiżarnia Caritas” – ogólnopolski program odbioru i dystrybucji pełnowartościowej żywności wycofanej ze sprzedaży. W jego ramach Caritas odbiera żywność o krótkim terminie przydatności do spożycia z placówek handlowych, w tym ze sklepów Biedronka. Auta będą służyły działaniom charytatywnym w zakresie pomocy żywnościowej na terenie Caritas Archidiecezji Gdańskiej i Warmińskiej oraz Caritas Diecezji Ełckiej, Warszawsko-Praskiej, Gliwickiej, Sosnowieckiej i Kaliskiej.

Biedronka współpracuje z Caritas w Polsce już od 2006 r. Oprócz partnerstwa przy programie „Spiżarnia Caritas” sieć uczestniczy również w zbiórkach żywności organizowanych przez diecezjalne Caritas.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 6

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (3)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~szymon 3 2 dni temu

  Dzisiaj (15 czerwca 2019, około godziny 17:50, Biedronka w DH Renoma, Wrocław) pan rozkładający produkty na półkach otworzył przywiezione z magazynu pudło z bananami. Górna warstwa kiści nie była pognieciona, popękana ani nadpsuta, posiadała jedynie drobne brązowe kropki, które są powszechnie uważane za oznakę dojrzałości tych owoców. Pan, nie zastanawiając się zbytnio, łamiąc i niszcząc przerzucił około pół pudła bananów do pudła, które odwiózł na zaplecze. Gdy chciałem w trakcie tej operacji wyjąc kiść tych bardziej dojrzałych bananów (takie mi bardziej smakują), zostałem stanowczo poinformowany, że nie wolno mi tego robić i mam się odsunąć. Czy tak właśnie ma wyglądać walka z marnowaniem żywności? Nawet nie wyłożono tych bananów na półkę i nie dano im szansy na bycie kupionymi!!! Dla mnie te zapewnienia to czysta kpina i mydlenie oczu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ona40 2 26 dni temu

  W Biedronce marnuje się bardzo dużo żywności a przede wszystkim pieczywo które jest w dobrym stanie trafia do śmieci. Śmietnik zamykany więc nikt tam nie wejdzie. Nawet pracownikom nie wolno tego wziąść bo są kamery a jak weźmiesz to będziesz złodziejem. Są organizacje które pomagają bezdomnym i potrzebujacym (a jest ich coraz więcej), napewno przyjęliby pieczywo i inna Żywność skoro pracownikom nie wolno tego wziąść.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ślusarz 1 8 miesięcy temu

  Dziś chciałem zabrać z biedronki kolka skrzynek zwiędłych warzyw nadpsute banany i pomidory jako karma dal drobiu .Okazało sie że nie można bo musi iść do śmietnika !! Nie moge zrozumieć takiego postępowania żeby jeszcze dokladać za utulizację jak ktoś z tego będzie mial pożytek

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony