REKLAMAKongres Mięsny 2019 - Baner Główny (styczeń - luty 2019)

(Jeronimo Martins Polska)

Należąca do Grupy Jeronimo Martins sieć sklepów Biedronka rozwija we współpracy z organizacjami pożytku publicznego projekt, który ma na celu ograniczyć marnowanie żywności w placówkach sieci. Obecnie już ok. 300 sklepów przekazuje potrzebującym produkty o krótkim terminie przydatności do spożycia, a do końca roku w projekcie ma ich uczestniczyć już 500. W przyszłym roku dołączą do tej grupy kolejne placówki.

REKLAMAPerły Rynku FMCG 2019 - Belka w artykułach

Przez ostatni rok Biedronka pracowała nad usprawnieniem procesu zarządzania łańcuchem dostaw, logistyką i sprzedażą, która umożliwiłaby efektywne przekazywanie żywności potrzebującym. 

– Biedronka traktuje przeciwdziałanie marnowaniu żywności jako priorytet w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Podejmowane przez nas działania obejmują zarówno proces zarządzania łańcuchem dostaw, logistyką i sprzedażą, jak i bezpośrednie przekazywanie żywności organizacjom pożytku publicznego, w tym Caritas. Już wkrótce do Caritas będzie trafiała żywność o krótkim terminie do spożycia z ok. 500 sklepów Biedronka w całej Polsce, wartości ok. 500 tys. zł miesięcznie – mówi Anetta Jaworska-Rutkowska, odpowiadająca za CSR w Jeronimo Martins Polska S.A. 

– Wiele produktów wycofywanych ze sprzedaży nadal nadaje się do spożycia. Są to głównie mięso, ryby, nabiał, produkty garmażeryjne, pieczywo, warzywa i owoce. Dzięki naszej współpracy z Biedronką trafiają one do wielu potrzebujących. Teraz, mając dodatkowe środki transportu, będzie nam łatwiej je odbierać i sprawnie przekazywać potrzebującym – powiedział ks. Krzysztof Sroka, zastępca dyrektora Caritas Polska.

Warto przypomnieć, że w ponad 1000 miejscowości w całej Polsce działa już ponad 2750 sklepów.

W ramach współpracy z Caritas w zakresie dożywiania potrzebujących, Biedronka przekazała na rzecz organizacji siedem samochodów dostawczych do przewożenia żywności. Pięć aut zostało sfinansowanych ze środków uzyskanych ze sprzedaży maskotek Świeżaków w dniach 1-3  września br. W całej Polsce zebrano wówczas 714 tys. złotych. Dodatkowo sieć ufundowała kolejne 2 samochody. Wyposażone w chłodnie auta będą służyły do przewożenia żywności z placówek handlowych do podopiecznych Caritas.

Samochody marki Mercedes Sprinter trafią do siedmiu Caritas diecezjalnych w Polsce, które aktywnie włączyły się w akcję „Spiżarnia Caritas” – ogólnopolski program odbioru i dystrybucji pełnowartościowej żywności wycofanej ze sprzedaży. W jego ramach Caritas odbiera żywność o krótkim terminie przydatności do spożycia z placówek handlowych, w tym ze sklepów Biedronka. Auta będą służyły działaniom charytatywnym w zakresie pomocy żywnościowej na terenie Caritas Archidiecezji Gdańskiej i Warmińskiej oraz Caritas Diecezji Ełckiej, Warszawsko-Praskiej, Gliwickiej, Sosnowieckiej i Kaliskiej.

Biedronka współpracuje z Caritas w Polsce już od 2006 r. Oprócz partnerstwa przy programie „Spiżarnia Caritas” sieć uczestniczy również w zbiórkach żywności organizowanych przez diecezjalne Caritas.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ślusarz 1 4 miesiące temu

  Dziś chciałem zabrać z biedronki kolka skrzynek zwiędłych warzyw nadpsute banany i pomidory jako karma dal drobiu .Okazało sie że nie można bo musi iść do śmietnika !! Nie moge zrozumieć takiego postępowania żeby jeszcze dokladać za utulizację jak ktoś z tego będzie mial pożytek

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony