REKLAMADOBROWOLSCY - Syty Wilk - Baner Główny (17.02 - 01.03.2020)

PRZEMYSŁ I PRODUCENCI

Produkty rolne

 

10 października 2019, 15:54

Dział warzywno owocowy w Biedronce

Dział warzywno owocowy w Biedronce (Jeronimo Martins / Biedronka)

Biedronka nie będzie sprzedawała ziemniaków z Wielkiej Brytanii. Sieć miała poinformować dostawcę tych warzyw, że po 15 października nie będzie odbierać od niego towaru - podaje wp.pl. 

REKLAMA

Jak relacjonował portalowi jeden z dużych eksporterów, w mailu Biedronka poinformowała go, że od 15 października nie będzie odbierała od niego ziemniaków. W efekcie jego firma, która pozyskuje ziemniaki od około 100 plantatorów, musiała anulować zamówienia. Dostawca, komentujac sprawę w rozmowie z Fresh Produce Journal, przyznał, że to efekt brexitu.

Jeśli Wielka Brytania opuści Unię Europejską bez porozumienia, będzie musiała - jak pisze finanse.wp.pl. - ponownie złożyć wniosek o zawarcie umowy o równoważności fitosanitarnej, aby umożliwić kontynuowanie handlu świeżymi produktami. UE wyraża się jednak jasno: żadne nowe umowy handlowe nie będą negocjowane do momentu oficjalnego opuszczenia Wielkiej Brytanii przez Europę.

Brexit bez umowy jest coraz bardziej prawdopodobny - pisze dalej wp.pl. Unia straciła bowiem cierpliwość, kiedy rząd brytyjski zażądał intensywnych negocjacji w sprawie propozycji Borisa Johnsona. Premier Zjednoczonego Królestwa przedstawił brytyjskie propozycje na zastąpienie tzw. irlandzkiego backstopu, który jest główną przeszkodą w osiągnięciu porozumienia z Unią odnośnie warunków brexitu. Zgodnie z nimi, po zakończeniu w 2020 r. okresu przejściowego, Irlandia Północna miałaby wyjść wraz z resztą Wielkiej Brytanii z unii celnej UE, jednak pozostałaby w unijnym jednolitym rynku w zakresie obrotu towarami.
  

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony