REKLAMADOBROWOLSCY - Syty Wilk - Baner Główny (17.02 - 01.03.2020)
Biedronka przy łódzkim CH Manufaktura

Biedronka przy łódzkim CH Manufaktura (fot. Konrad Kaszuba)

Jeronimo Martins Polska została wyróżniona europejską nagrodą organizacji Shecco, specjalizującej się w tematyce chłodnictwa przemysłowego, za wdrażanie najnowocześniejszych technologii chłodniczych. W ok. 1000 placówek sieci wykorzystywany jest tzw. transkrytyczny system chłodzenia CO2.

REKLAMAPREMIUM ROSA - Belka w artykułach - 19.02. - 04.03

Organizacja Shecco, wydawca branżowego pisma Accelerate Magazine i organizator konferencji ATMOsphere, od trzech lat nagradza osoby i organizacje, które wyróżniają się w rozwoju i stosowaniu technologii chłodniczych z naturalnymi czynnikami chłodzącymi. Podczas tegorocznej konferencji, która odbyła się 17 października w Warszawie, Shecco wyróżniło Jeronimo Martins Polska za wdrażanie najnowocześniejszych systemów chłodniczych w marketach Biedronka.

„Sieć Biedronka, licząca ok. 3 tys. placówek, w ok. jednej trzeciej z nich wykorzystuje małe transkrytyczne systemy CO2. Od 2017 r. firma realizuje ambitne plany wdrażania tych systemów w nowych placówkach oraz w trakcie modernizacji istniejących sklepów. Dotychczas wymieniono stare instalacje na transkrytyczne systemy CO2 w 600 placówkach, a ponadto zainstalowano je w 350 nowych obiektach. Sieć modernizuje także systemy chłodnicze w 16 centrach dystrybucyjnych i do 2025 r. całkowicie wyeliminuje urządzenia z czynnikiem chłodzącym HFC” – czytamy w uzasadnieniu wyróżnienia.

W systemach transkrytycznych CO2 jest chłodzony, ale nie podlega kondensacji, ponieważ utrzymywany jest w temperaturze powyżej krytycznej temperatury kondensacji. Systemy takie wykorzystują wyłącznie naturalne czynniki chłodzące – głównie CO2 – i są najbardziej wydajnymi z dostępnych obecnie instalacji, szczególnie umiarkowanych strefach klimatycznych.

Źródło: r744.com

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony