REKLAMAPOLOmarket - baner główny (21.02.-22.03.2020)
Kadr z filmiku

Kadr z filmiku "W poszukiwaniu polskich smaków - gryka" (Źródło: YouTube/SklepyBiedronka)

Po "Gangu Świeżaków", który wywołał prawdziwą świeżakomanię wśród dużej części klientów, Biedronka znów zaskakuje ciekawym pomysłem marketingowym. W kampanii promocyjnej "Kuchnia polska" udział wziął znany "Kinoteatr Mumio".

REKLAMANutrend - Belka w artykułach - Baner nr 1 (28.01 - 29.02.2020)

Na kanale SklepyBiedronka na YouTube pojawiły się spoty reklamowe, związane z kampanią "Kuchnia polska", z udziałem członków Mumio. Słowo "związane" jest tu nieprzypadkowe, ponieważ nie są to typowe spoty reklamowe. To trwające 4-5 min. etiudki filmowe, utrzymane w charakterystycznym dla Mumio, groteskowym klimacie, z absurdalnymi tekstami i swoiście pokraczną grą aktorską. Nawiązanie do kampanii pojawia się w nich jakby mimochodem, na marginesie surrealistycznych anegdot.

Trzy spoty, zatytułowane "W poszukiwaniu polskich smaków", poświęcone są sumowi, gryce i ziemniakowi irga ... chociaż nie tak zupełnie, np. w spocie o gryce mowa jest głównie o polskiej jabłoni, Hugo Kołłątaju i Emilii Plater...

Po kilkunastu godzinach od publikacji filmiki obejrzało już od 34 do 36 tys. internautów. Wiele wskazuje na to, że Biedronka, zatrudniając Mumio do kampanii reklamowej, po raz kolejny trafiła w przysłowiową dziesiątkę.

Członkowie grupy Mumio w latach 2005-2012 występowali w spotach sieci telefonii komórkowej Plus, a na początku 2014 roku byli gwiazdami kampanii reklamowej sieci Play. Niektóre spoty z ich udziałem stały się kultowe. Można się spodziewać, że obecnie, gdy media społecznościowe są znacznie bardziej rozwinięte, filmiki z udziałem Mumio spełnią funkcję wyjątkowo skutecznych virali.

Czytaj także:

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 8

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 5
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony