REKLAMAHELIO - Baner Główny - Popcorn (18-24.02.2019)

(fot. Konrad Kaszuba)

Należąca do Jeronimo Martins Polska sieć chce zatrudniać osoby starsze na stanowiska kasjerów, bez obowiązku rozkładania towaru. Firma chce w ten sposób przyciągnąć do pracy osoby, które mogłyby nie podołać cięższej pracy fizycznej – informuje "Gazeta Wyborcza".

REKLAMAMAGO - belka w artykułach - luty-marzec 2019

Biedronki pilnie poszukują osób do pracy na stanowisku kasjera-sprzedawcy. Kadrowcy firm zauważyli, że wiele starszych osób lub nie w pełni sprawnych fizycznie, ale zdolnych i chętnych do pracy w marketach sieci, rezygnowało z podjęcia zatrudnienia, gdy byli informowani, że do ich obowiązków będzie należeć także rozkładanie towaru na półkach. Osoby te uznawały, że nie sprostają tak obciążającym fizycznie zadaniom – czytamy w Wyborczej.

Menedżerowie sieci postanowili rozwiązać ten problem i stworzyli specjalne stanowisko pracy, na którym do obowiązków należy wyłącznie obsługa kas, bez obowiązku wykonywania innych, bardziej wymagających fizycznie prac. Jak powiedziała Wyborczej Katarzyna Scheer, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej w Jeronimo Martins Polska, sieć liczy, że dzięki temu do pracy w marketach będą się zgłaszać osoby, które do tej pory nie podejmowały pracy kasjera-sprzedawcy ze względu na ograniczenia zdrowotne.

Dla zrównoważenia struktury zatrudnienia sieć stworzy stanowiska, na których z kolei zadaniem pracowników będzie rozkładanie towarów. Takim rodzajem pracy jest zainteresowana część osób, np. studenci – relacjonuje Wyborcza.

Czytaj więcej na wyborcza.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 13

 • 9
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 3
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~anion 1 8 miesięcy temuocena: 67% 

  Tylko ciekawe kto będzie chciał pracować tylko jako człowiek do wykładania towaru może na zmiany nocne gdy są dwie osoby na całą dostawę?? Dziadki boją się dźwigania a młodym osobom kręgosłupy odmawiają posłuszeństwa przez ciągłe dźwiganie!!!

  oceń komentarz
do góry strony