REKLAMAPartner Logistic - baner główny (18-31.05.2020 r.)

(fot. Jeronimo Martins)

Marcin Pabijanek, założyciel platformy Social.Estate, podkreśla w wywiadzie na łamach „Rzeczpospolitej”, że operatorzy sieci spożywczych zawierają umowy najmu nawet na 15 lat.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

Platformy Social.Estate przeprowadziła swoją pierwszą kampanię grupowego inwestowania w nieruchomości, jaką był projekt Grupy Mzuri, która zbuduje portfel mieszkań na wynajem i po pięciu latach go sprzeda. Inwestorzy wpłacili 2,22 mln zł, z czego połowę na objęcie udziałów, a połowę na udzielenie oprocentowanej pożyczki. W lutym inwestorzy objęli udziały w podwyższonym kapitale. Będą otrzymywać dywidendę z czynszów i odsetki od pożyczki – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Teraz firma przygotowuje dwie kolejne kampanie – tym razem chodzi o nieruchomości komercyjne, niedostępne dla inwestorów indywidualnych. Pierwsza to wolnostojący sklep, a druga to lokal usługowy – w obu przypadkach dla sieci spożywczych. Przewidywana data uruchomienia kampanii to dopiero początek przyszłego roku. Marcin Pabijanek zaznacza w rozmowie z „Rzeczpospolitą”, że inwestorzy mają lokować środki w obiekty wybudowane, przekazane najemcy i osiągające przychody. Budowa sklepu dla Jeronimo Martins niedawno się rozpoczęła. Przedstawiciel Social.Estate mówi, że Jeronimo Martins podpisuje umowy najmu nawet na 15 lat.

Więcej na „Rzeczpospolitej”

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony