REKLAMAPURELLA - SuperShots - Baner Główny (od 13 lipca)
Na zdj. zamknięty sklep Bio Family w Konstancinie-Jeziornie

Na zdj. zamknięty sklep Bio Family w Konstancinie-Jeziornie (fot. wiadomoscihandlowe.pl/ŁR)

Zaledwie osiem miesięcy działał rozwijany przez rodzinę Świtalskich sklep Bio Family Supermarket w Konstancinie-Jeziornie, przy ul. Warszawskiej 79. Placówka została zamknięta w ostatnich dniach.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Bio Family w wyniku pierwszego w swojej krótkiej historii zamknięcia sklepu skurczyło się z pięciu do czterech placówek. Sklepy te funkcjonują w Poznaniu (dwie lokalizacje), Swarzędzu i Wrocławiu. Jednak już wkrótce sieć urośnie do sześciu placówek.

Z byłego już sklepu Bio Family w Konstancinie-Jeziornie przed kilkoma dniami zdjęto szyld oraz zabrano towar i meble. Informacje o podwarszawskiej placówce zniknęły też ze strony internetowej sieci.

- W wyniku zmian administracyjnych została podjęta decyzja o przeniesieniu, a nie zamknięciu, supermarketu Bio Family w Konstancinie-Jeziorna - tłumaczy Natasza Świtalska w komentarzu dla portalu wiadomoscihandlowe.pl. - W ostatnim czasie trwały przygotowania transportu wyposażenia całego sklepu do nowej lokalizacji. Obecne trwają prace adaptacyjne, aby przygotować nowy lokal pod standardy supermarketu Bio Family, który znajduje się bliżej naszych klientów w Warszawie - dodaje.

Przypomnijmy, że Bio Family Supermarket to sieć sklepów całodobowych i bezobsługowych z ofertą żywności i kosmetyków bio, rozwijana przez najsłynniejszą rodzinę "handlową" w Polsce, czyli przez rodzinę Świtalskich. Na otwarciu sklepu w Konstancinie, 16 lutego tego roku, obecny był Mariusz Świtalski, twórca takich sieci sklepów i hurtowni, jak Biedronka, Żabka, Elektromis, Eurocash, Małpka Express i Dyskont Czerwona Torebka.

Jak wyjaśnia Natasza Świtalska, firma jest także w trakcia uruchamiania jeszcze jednego nowego supermarketu Bio Family. Będzie to trzecia placówka w Poznaniu (przy ul. Obornickiej). Po otwarciu tego sklepu, jak również po uruchomieniu nowego punktu w aglomeracji warszawskiej, sieć Bio Family będzie liczyła sześć sklepów.

W marcu 2019 r. Świtalska zapowiadała w komentarzu dla portalu wiadomoscihandlowe.pl, że sieć Bio Family zamierza zwiększyć tempo rozwoju, chce podbić kolejne polskie miasta i w związku z tym szuka nowych lokalizacji. Na celowniku sieci pojawiły się Warszawa wraz z okolicami, Trójmiasto, Kraków i Katowice. Zapowiedziano także kontynuację ekspansji w Poznaniu i Wrocławiu.

- Chcemy się rozwijać i otwierać, jak najwięcej supermarketów Bio Family, ale oczywiście wszystko zależy od dostępności wolnych lokali handlowych, które będą odpowiadały standardom – tłumaczyła Świtalska.

Spółka Bio Market Polska, która rozwija sieć Bio Family, zakończyła miniony rok obrotowy z ok. 4,83 mln zł przychodów netto ze sprzedaży. Strata z działalności operacyjnej wyniosła nieco ponad 3,1 tys., a strata netto ukształtowała się na poziomie 21,4 tys. zł.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 13

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
 • 3
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (4)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Dark 4 4 miesiące temu

  5 mln rocznie na 5 sklepach? To 80 tys miesięcznie na jeden sklep? Pewnie jeszcze brutto? Każda Żabka robi więcej. Więc z czego na na czynsz? Na koszty?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Porsche 911 3 8 miesięcy temuocena: 100% 

  No, jak w Konstancinie nie wytrzymał sklep BIO, to coś tu jest chyba nie tak ze strategią. Myślę, że analiza biznesowa lokalizacji nie uwzględniła wszystkich jej aspektow. Przecież tam jest taka bida, że mało kogo stać na dach do samochodu i wszystko bez dachu jeździ...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jarek67 2 9 miesięcy temuocena: 100% 

  A jak myślisz czemu nie ma tłoku ? Bo takich naiwnych jest zbyt mało , żeby tam tworzyć tłok .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~klient 1 9 miesięcy temuocena: 0% 

  Fajne sklepy, nie ma tłoku, produkty ciekawe. Przynajmniej w Poznaniu - na Murawie świetna obsługa w razie pytań, spokojne miejsce na zakupy. Nareszcie ktoś pomyślał o ludziach, którzy szukają różnych produktów bio.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony