REKLAMAJACOBS - PRIMA - Baner Główny (październik 2019)
Na zdj. zamknięty sklep Bio Family w Konstancinie-Jeziornie

Na zdj. zamknięty sklep Bio Family w Konstancinie-Jeziornie (fot. wiadomoscihandlowe.pl/ŁR)

Zaledwie osiem miesięcy działał rozwijany przez rodzinę Świtalskich sklep Bio Family Supermarket w Konstancinie-Jeziornie, przy ul. Warszawskiej 79. Placówka została zamknięta w ostatnich dniach.

REKLAMATOTA - belka w artykule (17-27.10.2019)

Bio Family w wyniku pierwszego w swojej krótkiej historii zamknięcia sklepu skurczyło się z pięciu do czterech placówek. Sklepy te funkcjonują w Poznaniu (dwie lokalizacje), Swarzędzu i Wrocławiu. Jednak już wkrótce sieć urośnie do sześciu placówek.

Z byłego już sklepu Bio Family w Konstancinie-Jeziornie przed kilkoma dniami zdjęto szyld oraz zabrano towar i meble. Informacje o podwarszawskiej placówce zniknęły też ze strony internetowej sieci.

- W wyniku zmian administracyjnych została podjęta decyzja o przeniesieniu, a nie zamknięciu, supermarketu Bio Family w Konstancinie-Jeziorna - tłumaczy Natasza Świtalska w komentarzu dla portalu wiadomoscihandlowe.pl. - W ostatnim czasie trwały przygotowania transportu wyposażenia całego sklepu do nowej lokalizacji. Obecne trwają prace adaptacyjne, aby przygotować nowy lokal pod standardy supermarketu Bio Family, który znajduje się bliżej naszych klientów w Warszawie - dodaje.

Przypomnijmy, że Bio Family Supermarket to sieć sklepów całodobowych i bezobsługowych z ofertą żywności i kosmetyków bio, rozwijana przez najsłynniejszą rodzinę "handlową" w Polsce, czyli przez rodzinę Świtalskich. Na otwarciu sklepu w Konstancinie, 16 lutego tego roku, obecny był Mariusz Świtalski, twórca takich sieci sklepów i hurtowni, jak Biedronka, Żabka, Elektromis, Eurocash, Małpka Express i Dyskont Czerwona Torebka.

Jak wyjaśnia Natasza Świtalska, firma jest także w trakcia uruchamiania jeszcze jednego nowego supermarketu Bio Family. Będzie to trzecia placówka w Poznaniu (przy ul. Obornickiej). Po otwarciu tego sklepu, jak również po uruchomieniu nowego punktu w aglomeracji warszawskiej, sieć Bio Family będzie liczyła sześć sklepów.

W marcu 2019 r. Świtalska zapowiadała w komentarzu dla portalu wiadomoscihandlowe.pl, że sieć Bio Family zamierza zwiększyć tempo rozwoju, chce podbić kolejne polskie miasta i w związku z tym szuka nowych lokalizacji. Na celowniku sieci pojawiły się Warszawa wraz z okolicami, Trójmiasto, Kraków i Katowice. Zapowiedziano także kontynuację ekspansji w Poznaniu i Wrocławiu.

- Chcemy się rozwijać i otwierać, jak najwięcej supermarketów Bio Family, ale oczywiście wszystko zależy od dostępności wolnych lokali handlowych, które będą odpowiadały standardom – tłumaczyła Świtalska.

Spółka Bio Market Polska, która rozwija sieć Bio Family, zakończyła miniony rok obrotowy z ok. 4,83 mln zł przychodów netto ze sprzedaży. Strata z działalności operacyjnej wyniosła nieco ponad 3,1 tys., a strata netto ukształtowała się na poziomie 21,4 tys. zł.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 11

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
 • 3
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Jarek67 2 3 dni temu

  A jak myślisz czemu nie ma tłoku ? Bo takich naiwnych jest zbyt mało , żeby tam tworzyć tłok .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~klient 1 4 dni temu

  Fajne sklepy, nie ma tłoku, produkty ciekawe. Przynajmniej w Poznaniu - na Murawie świetna obsługa w razie pytań, spokojne miejsce na zakupy. Nareszcie ktoś pomyślał o ludziach, którzy szukają różnych produktów bio.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony