REKLAMAATLANTA POLAND (BAKAL - Konkurs) - Baner Główny (czerwiec 2018)

(Źródło: Facebook / Biotrem)

Naczynia i sztućce ze sprasowanych otrębów pszennych robią międzynarodową karierę. Produkty polskiej firmy Biotrem są już sprzedawane do blisko 20 krajów. Testuje je m.in. warszawska Ikea.

REKLAMABIG InfoMonitor_belka w artykułach

Założyciel firmy Biotrem, Jerzy Wysocki, który zajmuje się uprawą pszenicy i prowadzi młyn, opracował metodę przekształcania otrębów pszennych, które są produktem ubocznym mielenia zboża, w talerze i miski, w których można spożywać zimne i ciepłe potrawy, a także podgrzewać jedzenie w mikrofalówce. Z tego samego surowca mogą być produkowane także jednorazowe sztućce, szklanki czy pojemniki na żywność.

Produkcja jest bardzo prosta i niskonakładowa. Do otrębów dodaje się nieco wody, masę wkłada się do formy, a następnie poddaje ciśnieniu i podgrzewa. Ta prosta technologia, chroniona międzynarodowymi patentami, pozwala produkować w pełni biodegradowalne naczynia i sztućce, a sam proces produkcji także jest w pełni ekologiczny. Oprócz otrębów zużywana jest nieznaczna ilość wody, nie potrzeba żadnych surowców mineralnych czy dodatków chemicznych. Z jednej tony otrębów powstaje nawet 10 tys.

Naczynia i sztućce są w pełni biodegradowalne, co więcej, kompostowanie trwa zaledwie ok. miesiąca, podczas gdy biodegradacja papieru trwa ok. pół roku, a plastiku – nawet stulecia. Co więcej, produkty firmy Biotrem są w pełni jadalne, można je bezpiecznie gryźć.

Firma eksportuje swoje produkty do blisko 20 krajów, m.in. do Wielkiej Brytanii, krajów skandynawskich, Beneluxu, Austrii, Szwecji, Włoch, Szwajcarii i Portugalii, a także do USA, Kanady i Korei Południowej. Od niedawna testuje je warszawska Ikea w swojej restauracji w Blue City.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony