REKLAMAMODERN-EXPO - Baner Główny (styczeń-luty 2020)
Smartfon

Smartfon (pixabay.com)

Już niebawem w systemie Blik pojawi się możliwość płatności zbliżeniowej. Ta opcja będzie dostępna zarówno w Polsce, jak i za granicą.

REKLAMANutrend - Belka w artykułach - Baner nr 1 (28.01 - 09.02.2020)

Polski Standard Płatności (operator Blika) oraz Mastercard zapowiedziały wprowadzenie tego rozwiązania już pod koniec zeszłego roku. Dzięki temu użytkownicy będą mogli płacić bezstykowo zarówno w Polsce, jak i za granicą, dzięki czemu Blik stanie się globalną metodą płatności, ponieważ będzie akceptowalny we wszystkich tych urządzeniach, w których akceptowane są płatności zbliżeniowe Mastercard.

Cała operacja będzie możliwa dzięki usłudze Mastercard Digital Enablement Service. Płatności będą uwierzytelniane bezpośrednio w aplikacji mobilnej banku, który korzysta z Blika. Na razie nie znamy dokładnej daty udostępniania zbliżeniowej płatności blikiem, ale obie strony podają, że ma to się stać w ciągu dwóch najbliższych kwartałów.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony