REKLAMATZMO - Bella - Baner Główny (28.05- 11.06.2020)
Bogusław Miszczuk, prezes Grupy Sokołów

Bogusław Miszczuk, prezes Grupy Sokołów (fot. Sokołów)

W ostatnim czasie obserwowaliśmy spadek liczby nowych przypadków zakażeń afrykańskiego pomoru świń (ASF) na terenie Polski, ale jest to tendencja chwilowa, związana z sezonem zimowym. Wraz z początkiem wiosny możemy spodziewać się kolejnych zgłoszeń i dalszego rozprzestrzeniania się wirusa – mówi serwisowi wiadomoscihandlowe.pl Bogusław Miszczuk, prezes Grupy Sokołów.

REKLAMANutrend - ISODRINX - belka w artykułach (28.05 - 02.06.2020)

– Przekonaliśmy się, że Wisła nie stanowi żadnej bariery dla dzików. Z uwagi na potencjalne ryzyko i wynikające z niego straty, coraz więcej gospodarstw rezygnuje z hodowli wieprzowiny. Dalsza ekspansja ASF doprowadzi do kolejnych podwyżek cen surowca i ograniczeń w zakresie eksportu – prognozuje Bogusław Miszczuk.

Zwraca uwagę, że konieczne jest podejmowanie szeroko zakrojonych działań, prowadzonych na dużą skalę, które z jednej strony zapobiegać będą pojawianiu się nowych ognisk wirusa, a z drugiej strony łagodzić skutki tej epidemii. – Ważne jest, aby w tym trudnym czasie współpracować z rolnikami stosującymi zasady bioasekuracji, pozwalającej zminimalizować ryzyko wystąpienia wirusa w szczególności na dużych farmach – podkreśla prezes Sokołowa.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAB-BIO lody - Half Page (21.05.-04.06.2020 r.)
do góry strony