REKLAMAEuroShop_banner główny_styczeń/luty 2020
magazyn serów

magazyn serów (fot. Hubert Wójcik)

W podatkach dochodowych będzie można uwzględnić brak zapłaty za towar czy usługę. I nie trzeba będzie z tym czekać do złożenia rocznego zeznania - pisze "Puls Biznesu". 

REKLAMA

Jak czytamy, nie tylko przy rozliczeniach podatku VAT przedsiębiorcy będą mogli zrekompensować sobie niesolidność kontrahentów zalegających z płatnościami. "Od przyszłego roku tzw. ulga na złe długi ma przysługiwać także przy korygowaniu podatków dochodowych - od osób prawnych (CIT) i fizycznych (PIT)" - czytamy.

"PB" wskazuje, że prawo do ulgi przysługuje, gdy obie strony transakcji są zarejestrowane jako czynni podatnicy VAT. "Można z niej skorzystać w ciągu dwóch lat, licząc od końca roku, w którym wystawiono nieopłaconą fakturę. Przedsiębiorca musi jednak pamiętać, że gdy po złożeniu deklaracji podatkowej dłużnik ureguluje należność, trzeba ją ponownie uwzględnić w rozliczeniu podatku" - czytamy dalej.

Bogdan Świąder, doradca podatkowy z Grupy Prawnej Togatus podkreśla w rozmowie z dziennikiem, że nowe regulacje są skonstruowane w bardziej przemyślany sposób niż kiedyś, co pozwoli na ich powszechne stosowanie. "Nie bez znaczenia jest to, że już przy obliczaniu zaliczki na podatek będzie można pomniejszyć dochód o nieotrzymane kwoty" - tłumaczy ekspert. 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony