REKLAMAMLEKOVITA - Wypasione 2020 - Baner Główny (01-10.06.2020)
kasa

kasa (fot. Łukasz Rawa)

Związek Cyfrowa Polska, który reprezentuje polską branżę nowoczesnych technologii, popiera prace Ministerstwa Finansów dotyczące wprowadzenia kas rejestrujących w postaci oprogramowania. E-kasy obniżą koszty prowadzenia biznesu oraz zwiększą jego mobilność.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

Zdaniem przedsiębiorców firmy powinny mieć swobodny wybór między tradycyjną kasą fiskalną a e-kasą i powinno to dotyczyć zarówno mikro, jak i małych i średnich przedsiębiorstw. Atutem – zwłaszcza w czasach pandemii koronawirusa – jest także bezpieczeństwo w korzystaniu z takiego rozwiązania.

Związek Cyfrowa Polska w swojej opinii przesłanej do Ministerstwa Finansów zwraca uwagę, że kasy w postaci oprogramowania to dobre rozwiązanie, które z jednej strony będzie zabezpieczać pewność obrotu gospodarczego, z drugiej zaś obniżać koszty funkcjonowania biznesu i zwiększać jego mobilność. Jednocześnie w dobie dzisiejszego kryzysu epidemiologicznego kasy fiskalne mające postać oprogramowania są zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem dla obydwu stron transakcji zakupu.

Związek zwraca również uwagę, że kasy fiskalne w formie oprogramowania są tym rozwiązaniem, na które z uznaniem będą spoglądać przedsiębiorcy, u których np. występują szczyty sprzedaży – i są zmuszeni do zwiększenia liczby urządzeń fiskalnych w określonych przedziałach czasowych. Jednak największym beneficjentem możliwości stosowania takiego rodzaju kas fiskalnych będą wszyscy mikro i mali przedsiębiorcy, dla których takie rozwiązanie będzie prostsze, wygodniejsze i tańsze. – Dzisiaj, gdy dla wielu przedsiębiorców wydanie każdej złotówki jest rozpatrywane jako decyzja niemal strategiczna, należy poszukiwać i wdrażać jak najszerzej takie właśnie rozwiązania technologiczne – mówi prezes związku Michał Kanownik. – Co więcej okres, kiedy całe nasze życie społeczne i gospodarcze przenosi się do świata wirtualnego, niezbędnym jest domknięcie tego procesu właśnie o kwestie kas fiskalnych mających postać oprogramowania – dodaje.

Cyfrowa Polska podkreśla, że jest zwolennikiem wprowadzenia kas fiskalnych w postaci oprogramowania wraz z modułem e-paragonu w jak najszybszym terminie, ale przy jednoczesnym zachowaniu faktycznego prawa wyboru dla przedsiębiorcy, czy wdroży taką kasę czy kasę standardową. Zdaniem Związku możliwość stosowania kas fiskalnych mających postać oprogramowania powinni mieć wszyscy mikro, mali i średni przedsiębiorcy.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~MR 1 miesiąc temu

  Wirtualne kasy = wirtualne podatki. Jasne, że obniżą koszty prowadzenia biznesu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony