REKLAMAHELIO - Baner Główny - MASY (14-20.10.2019)
Na zdj. list wysłany przez organizacje branżowe do minister Elżbiety Rafalskiej

Na zdj. list wysłany przez organizacje branżowe do minister Elżbiety Rafalskiej (fot. POHiD)

Strona 2 z 2
REKLAMA

- Dla wielu Polaków możliwość zrobienia zakupów w godzinach wieczornych w sobotę jest jedyną dostępną możliwością choć częściowego zniwelowania konsekwencji wprowadzenia zakazu handlu w niedziele. W praktyce, w większości placówek handlowych utrzymane są dotychczasowe godziny pracy i tylko w miejscowościach, w których jest taka potrzeba społeczna, sklepy pracują o godzinę dłużej - czytamy w komunikacie POHiD-u dla mediów.

POHiD, PRCH, KRGiC oraz Konfederacja Lewiatan nie zgadzają się też z argumentacją "Solidarności" dot. placówek handlowych realizujących czynności pocztowe. Jak twierdzą, "na gruncie obowiązującego prawa brak jest podstaw do uznania, że takie działanie placówek handlowych narusza określony w ustawie katalog wyłączeń, co potwierdzone zostało kilkukrotnie przez sądy zajmujące się egzekwowaniem przepisów ustawy".

Branżowe organizacje apelują do minister Rafalskiej o to, aby nie wprowadzać do ustawy zmian, których żądają związkowcy. - Wszelkie próby wprowadzenia zmian prawnych, tak silnie ingerujących w swobodę działalności gospodarczej, powinny być poprzedzone szeregiem rzetelnych badań i analiz, wskazujących na konsekwencje ich wdrożenia - dodają handlowcy.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~pracownik pracujący w markecie. 1 11 miesięcy temuocena: 67% 

  "Mają dodatkowe wsparcie finansowe oraz dodatek nocny"szkoda tylko że nie mają zapewnionego bezpieczeństwa w drodze do i z pracy......

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony