REKLAMAKORAL - Baner Główny - Rożek Duo (19-24.05.2019)

BRANŻA PO GODZINACH

 

14 marca 2019, 13:01

Szef brytyjskiej sieci supermarketów Morrisons odnotował skok sprzedaży niektórych podstawowych towarów, takich jak papier toaletowy czy środki przeciwbólowe. The Guardian spekuluje, że Brytyjczycy robią zapasy na wypadek „twardego” Brexitu. Środki na ból głowy – to wydaje się zrozumiałe. Ale po co papier toaletowy?

REKLAMAKongres Rynku FMCG - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2019)

(fot. archiwalna z czasów PRL)

David Potts, szef sieci Morrisons, stwierdził w rozmowie z portalem The Guardian, że sprzedaż leków przeciwbólowych i papieru toaletowego wzrosła skokowo o ponad 7 proc. Menedżer nie wie, czy ma to związek z tym, co ludzie czują w związku z Brexitem.

Sieć zgromadziła zapasy surowców i opakowań wykorzystywanych we własnej produkcji żywności, na wypadek gdyby Brexit w wersji no-deal spowodował zatory na granicach. Sieć zwiększyła także zapasy „wypełniaczy szafek”, takich jak puszkowana fasola czy zupy. Morrisons poszedł więc w ślady Tesco i Marks&Spencer, które już wcześniej zwiększyły zatowarowanie magazynów i apelowały o to samo do producentów – czytamy w serwisie The Guardian.

Zdaniem Pottsa, mimo „wszechobecnego Brexitu” tylko część konsumentów robi dodatkowe zapasy i dotyczy to tylko wąskiego asortymentu. Brytyjczycy uważniej liczą pieniądze po tym, jak szaleli z wydatkami konsumpcyjnymi dzięki dobrej pogodzie w lato oraz dzięki sukcesowi brytyjskich piłkarzy na Mistrzostwach Świata.

Źródło: theguardian.com

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony