REKLAMADOBROWOLSCY - Syty Wilk - Baner Główny (17.02 - 01.03.2020)

(Flickr/Richard Tanswell)

Debenhams, brytyjska sieć domów towarowych, została oskarżona o dyskryminację podczas rekrutacji pracowników. Sieć nie przyznaje się do winy, jednak zdecydowała się wypłacić oskarżającej ją transseksualnej kobiecie zadośćuczynienie w wysokości 9 tys. funtów.

REKLAMA

Sprawa dotyczyła Avy Moore, która ubiegała się o pracę jako tymczasowy asystent sprzedaży w domu towarowym w Newry w hrabstwie Down w okresie przed Bożym Narodzeniem 2018, ale jej kandydatura na to stanowisko została odrzucona.

Po tym, jak Moore otrzymała formalną negatywną odpowiedź w trakcie rekrutacji, otrzymała również anonimowy e-mail. Jego nadawca twierdził, że kobieta nie dostała pracy, ponieważ była transseksualistką.

Główny komisarz ds. Równości Michael Wardlow powiedział, że z zadowoleniem przyjął zobowiązanie Debenhams do współpracy z komisją w celu przeglądu jej polityki personalnej, praktyk i procedur dotyczących równości szans w pracy.

Sieć Debenhams nie przyznała się do dyskryminacji podczas rekrutacji, jednak zdecydowała się na ugodę i wypłacenie kobiecie 9 tys. funtów tytułem zadośćuczynienia. ”Jesteśmy pracodawcą zapewniającym równe szanse, zaangażowanym w promowanie równości i różnorodności we własnym biznesie i w całym sektorze. Decyzje dotyczące rekrutacji, szkolenia, awansu i warunków zatrudnienia opierają się wyłącznie na osobistych kompetencjach i wynikach” – napisano w oficjalnym oświadczeniu.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMABCC - Half Page
do góry strony