REKLAMASegafredo Selezione - banner główny (30.03-05.04)

(Unsplash/Laura Dewilde)

Przejęcie spółki Takeway.com, właściciela serwisu Pyszne.pl przez konkurencyjną firmę Just Eat, zajmującą się dostarczaniem żywności, zostało opóźnione po tym, jak brytyjski urząd antymonopolowy postanowił przyjrzeć się transakcji, która może być warta 6,2 mld funtów.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

The Competition and Markets Authority (CMA) potwierdził, że który zbada, czy umowa może doprowadzić do „znacznego ograniczenia konkurencji” w Wielkiej Brytanii. CMA zapowiedział, że przyjmuje informacje dot. transakcji od zainteresowanych stron do 6 lutego – podał portal cnbc.com.

W ub. tygodniu Takeaway.com poinformowało, że CMA „ponownie rozważyło swoje stanowisko” w sprawie przejęcia i uważa, że dochodzenie w sprawie fuzji jest uzasadnione. Kolejne oświadczenie firmy potwierdziło, że Takeaway.com opóźni teraz swoją planowaną ofertę akcji o tydzień.

Dochodzenie CMA jest kolejnym ciosem w fuzje na rynku spożywczym w Wielkiej Brytanii. Takeaway.com i Just Eat są dwoma głównymi graczami na szybko rozwijającym się rynku dostaw żywności w Europie. 

Kilka miesięcy temu CMA ogłosił, że rozpocznie formalne dochodzenie w sprawie mniejszościowej inwestycji Amazona w brytyjską firmę Deliveroo, która również zajmuje się dowozem jedzenia. Deliveroo określany jest jako firma odnosząca najwięjsze sukcesy technologiczne. Jej wycena wynosi 2 mld dolarów.
 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Half Page (kwiecień - maj 2020)
do góry strony