REKLAMARC Foods - baner główny - grudzień 2018

PRZEMYSŁ I PRODUCENCI

Napoje i piwo

 

6 grudnia 2017, 15:17

Duncan Selbie, szef Public Health England, skrytykował kampanię Coca Coli, podczas której przez brytyjskie miasta będą przejeżdżały słynne ciężarówki, a dzieci otrzymają darmowe napoje. Selbie wezwał lokalne władze do zakazania tych wydarzeń - donoszą brytyjskie media.

REKLAMAMAURENT (EVEROAD) - belka w artykułach - I etap - (10-25.12.2018)

(fot. Coca Cola)

Coca Cola przygotowała specjalną akcję, w ramach której dwie ciężarówki odwiedzą brytyjskie miasta. Łącznie szykowanych jest pond 40 spotkań. Podczas lokalnych wydarzeń firma planowała m.in. promować swoje produkty oraz rozdawać je dzieciom.

To nie spodobało się urzędnikom. Zdaniem Duncana Selbiego, nadmiar cukru odpowiada za pogarszający się stan uzębienia u dzieci i coraz większego problemu z otyłością. Zgodnie z badaniami PHE, w większości miast, które miały odwiedzić ciężarówki Coca Coli, problemy ze zdrowiem dzieci są większe, niż w innych rejonach Wielkiej Brytanii. Przykładowo, w Bolton, gdzie w tym tygodniu zagoszczą ciężarówki, aż 41 proc. dzieci ma problem z próchnicą. 

Selbie zaapelował do lokalnych władz i właścicieli centrów handlowych, na terenie których miały odbywać się spotkania, by ci zablokowali imprezy. Tour rozpoczął się 11 listopada i potrwa do Świąt Bożego Narodzenia.

Coca Cola broni się przed oskarżeniami tłumacząc, że dwa z trzech oferowanych za darmo napojów jest pozbawiona cukru. Ponadto, według deklaracji, dzieci poniżej 12. roku życia mogą otrzymać napój tylko za zgodą dorosłego opiekuna.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony