REKLAMAMLEKOVITA - DarPro 2020 - Baner Główny (kwiecień 2020)

(fot. materiały prasowe, Jeronimo Martins Polska)

Strona 2 z 2
REKLAMADOBROWOLSCY - Syty Wilk Pomaga - Belka w artykułąch (06.04 - 01.03.2020)

- Ponadto najwyższe władze RP powinny rozważyć, czy i jak długo można tolerować na swoim terytorium zagraniczną firmę, której udostępniono 38-milionowy rynek, a ta realizowała i dalej realizuje swoje interesy metodami przestępczymi na szkodę szeroko rozumianego interesu publicznego Rzeczypospolitej Polskiej i jej obywateli - dodał Gollent.

Jak czytamy w "Rzeczpospolitej", postępowanie UOKiK wobec Biedronki związane z nadużywaniem przewagi kontraktowej "jest zaawansowane". Urząd do 4 listopada czeka na odpowiedź sieci. Biedronka wcześniej poprosiła o wydłużenie czasu na podesłanie swojego stanowiska.

W piątek informowaliśmy o innym postępowaniu UOKiK związanym z Biedronką, w którym to sieci grozi kara aż do 10 proc. przychodów (ok. 5 mld zł) za rzekome różnice w cenach produktów na półce i przy kasie. Biedronka owe różnice tłumaczy "błędem ludzkim".

- Jesteśmy w trakcie kompleksowej analizy pisma z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Chcielibyśmy podkreślić, że biorąc pod uwagę skalę działania naszej sieci – ponad 2900 sklepów, 67 000 pracowników obsługujących 4 mln klientów dziennie i 1,3 mld transakcji rocznie – może się zdarzyć, że wskutek ludzkiego błędu brakuje ceny lub nie zostanie ona na czas zmieniona - napisało biuro prasowe Jeronimo Martins Polska.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 8

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~January 2 5 miesięcy temuocena: 50% 

  Ciekawe kiedy przyjdzie czas na wyjaśnienie afery SKOKów popieranych przez pis ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wysoki koszt niskich cen 1 5 miesięcy temuocena: 100% 

  codziennie niskie ceny = codziennie niskie pensje = codziennie niskie zatrudnienie = codzienne tolerowanie niedomagań ot założenia wpisane w mechanizm cenowy tj. predatory pricingu inni chcąc zbliżyć się do realizacji założeń ustawodawcy utrzymują etaty, tutaj etaty = wyższe ceny, a to jest niezgodne ze strategią. Praca w JMD należy do jednych z najtrudniejszych ze względu na ilość towaru która schodzi per sklep, niskie zatrudnienie per sklep oraz ilość towaru akcyjnego per sklep. Spójrzcie na gazetkę 64 strony... hipery takich nie drukują... ilość promocji... ale to nie hiper tylko średniej wielkości sklep w który wrzucają tydzień w tydzień bardzo szeroką ofertę przy niskim personelu per sklep to jak to mogło się skończyć?!? NO JAK? obniżeniem standardu i to jeszcze przed zamknięciem niedzielami, z badań wychodzi im Polski konsument akceptuje nieład (atmosferę straganu) i raczej nic z tym nie robili w ceny top produktów ładują kasę żeby klienta ściągnąć i inny towar schodził szybko.

  oceń komentarz
REKLAMARetail FMCG Congress - Half Page - marzec-kwiecień 2020
do góry strony