REKLAMAKORAL - Lodowa Finezja - Baner Główny (czerwiec-lipiec 2018)

BRANŻA PO GODZINACH

 

9 października 2017, 16:00

Spółdzielnia Polmlek-Maćkowy w Gdańsku zostanie zlikwidowana

Spółdzielnia Polmlek-Maćkowy w Gdańsku zostanie zlikwidowana (fot. By Artur Andrzej (Own work) [CC0], via Wikimedia Commons)

We wrześniu zapadła decyzja o likwidacji Spółdzielni Mleczarskiej Polmlek-Maćkowy w Gdańsku. Jak informuje Fakt, rodziny trzech byłych pracowników firmy dostały pisma z nakazem opuszczenia służbowych mieszkań, należących do spółdzielni. Po interwencji Faktu czas na wyprowadzkę został przedłużony z miesiąca do pół roku.

REKLAMADANONE - Danonki - Belka w artykułach (lipiec 2018r.)

Jak informowały wiadomoscihandlowe.pl, we wrześniu zapadła decyzja o zamknięciu produkcji zakładzie Polmlek-Mackowy w Gdańsku. Byli pracownicy firmy, zajmujący mieszkania służbowe należące do spółdzielni otrzymali od zarządu pismo z żądaniem, aby opuścili zajmowane lokale w terminie jednego, najwyżej dwóch miesięcy. Nikt ich o tym nie uprzedzał, nikt też nie zainteresował się, czy mają dokąd się przeprowadzić – informuje Fakt.

Spółdzielnia nie zaproponowała też żadnej pomocy, dopiero po tym, jak sprawą zainteresował się Fakt, prezes Grupy Polmlek Przemysław Mikołajczyk przyznał, że mieszkańcy zbyt późno zostali poinformowani o konieczności opuszczenia mieszkań, w związku z czym czas na wyprowadzkę został przedłużony do pół roku.

Przedłużenie terminu niewiele jednak zmienia. Mieszkańcy to osoby w zaawansowanym wieku 70 – 80 lat. W zajmowanych przez nich lokalach wkrótce zabraknie wody i ogrzewania. Niektórzy wystąpili do miasta z wnioskiem o mieszkanie komunalne, inni są zrozpaczeni i nie wiedzą, co robić – czytamy w Fakcie.

Produkcja w Spółdzielni Mleczarskiej Polmlek-Maćkowy ma zostać wygaszona do końca grudnia 2017 r. Pracę straci ponad 200 osób. Oficjalną przyczyną są słabe wyniki finansowe. Jak informował portal trojmiasto.pl, nieoficjalnie mówi się, że nieruchomość ma zostać sprzedana deweloperowi.

O likwidacji Spółdzielni zdecydowało pod koniec sierpnia Walne Zgromadzenie Członków Polmlek-Maćkowy, które podjęło uchwałę o wygaszeniu produkcji wyrobów nabiałowych do końca 2017 r. Wszyscy pracownicy zostaną zwolnieni, część już otrzymało wypowiedzenia. Maszyny i urządzenia zostaną przeniesione do innych zakładów Grupy Polmlek lub sprzedane. Także część pracowników może otrzymać propozycje pracy w innych zakładach, są one jednak znacznie oddalone od Gdańska. W miejscu obecnego zakładu ma ewentualnie działać skup mleka lub hurtownia nabiału.

Źródło: fakt24.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony