REKLAMAMLEKOVITA - Wypasione 2020 - Baner Główny (01-10.06.2020)
Christophe Rabatel, Prezes Carrefour Polska

Christophe Rabatel, Prezes Carrefour Polska (Carrefour Polska)

Obecnie w Polsce produkty organiczne odpowiadają jedynie z 0,5 proc. całej konsumpcji żywności. W sklepach Carrefour wskaźnik jest niemal dwukrotnie wyższy, ale i tak nie przekracza 1 proc. udziału w ogólnej sprzedaży sieci w naszym kraju. Jednak dwucyfrowa dynamika wzrostu rynku daje nadzieję na jego szybki rozwój w kolejnych latach.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

Christophe Rabatel, prezes sieci Carrefour Polska zapowiada, że w ramach planu transformacji żywieniowej firma będzie mocno inwestowała w ofertę produktów organicznych w naszym kraju. - Obecnie produkty organiczne odpowiadają jedynie z 0,5 proc. całej konsumpcji żywności w Polsce. W sklepach Carrefour ich udział w ogólnej sprzedaży nie przekracza 1 proc. – mówi Christophe Rabatel.

Jak podkreśla dwucyfrowa dynamika wzrostu rynku żywności ekologicznej daje nadzieję na szybki jego rozwój. Wskazuje, że firma będzie inwestować w rozwój asortymentu ekologicznego. W ofercie sklepów sieci Carrefour jest już ok. 1800 produktów ekologicznych, które dostarcza ok. 160 rolników i firm przetwórczych.

- Naszym celem jest rozwój oferty bio we wszystkich kategoriach, ale głównie tych świeżych - wskazał prezes Carrefour Polska. I zapowiedział, że Carrefour będzie kontynuował wsparcie rozwoju rolnictwa ekologicznego w naszym kraju. W 2018 r. na ten cel Carrefour przeznaczył 800 000 zł, które trafiły do 25 rolników.

Zdaniem prezesa jedną z głównych barier wzrostu rynku żywności bio w Polsce nie jest brak świadomości konsumentów i zapotrzebowania na tego typu towary, ale deficyt produktów organicznych produkowanych przez rodzimych rolników, których po prostu jest zbyt mało.

I dodał, że Carrefour przygotowuje rozwiązania logistyczne, które umożliwią mniejszym gospodarstwom rolnym bezpośrednie dostarczanie ich produktów nawet do pojedynczych sklepów sieci.

- Carrefour realizując swoją globalną strategię transformacji żywieniowej pragnie zostać światowym liderem w zakresie zmiany żywienia dla wszystkich. Jednym z priorytetów naszej strategii jest upowszechnienie produktów BIO wśród konsumentów. Polski rynek żywności ekologicznej jest wciąż słabo rozwinięty i wymaga wsparcia w zakresie edukacji, ustawodawstwa, rozwoju produkcji, logistyki, promocji czy sprzedaży – mówi Christophe Rabatel.

W ramach realizowanej strategii transformacji żywieniowej, Carrefour Polska podejmuje również szereg innych działań, których celem jest wsparcie polskiego rolnictwa oraz promocji i sprzedaży polskich produktów lokalnych i regionalnych. Sieć podpisała, m.in. kontrakty farmerskie z piętnastoma polskimi dostawcami na kilkanaście rodzajów warzyw, przyznała wsparcie finansowe o wartości blisko 800 000 złotych dla 25 polskich gospodarstw na rozwój upraw ekologicznych, jak również wprowadziła do swoich sklepów certyfikowane produkty ekologiczne od polskich producentów. Carrefour Polska jest również inicjatorem pierwszej na rynku Koalicji na Rzecz Rozwoju Rynku Żywności Bio w Polsce, która została powołana pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem działania Koalicji jest podejmowanie inicjatyw prowadzących do budowy rynku żywności ekologicznej i wdrożenie rozwiązań wspierających rozwój tego rynku w Polsce oraz podniesienie poziomu wiedzy konsumentów.

Carrefour Polska zarządza siecią niemal 900 hiper- i supermarketów, ale także marketów i sklepów convenience.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony