REKLAMASUPPORT MEDIA - EUROCASH - Baner główny (maj -czerwiec )

BRANŻA PO GODZINACH

 

15 maja 2017, 15:47

Hipermarket Carrefour w Łodzi, Al. Bandurskiego

Hipermarket Carrefour w Łodzi, Al. Bandurskiego (fot. Konrad Kaszuba)

Carrefour wystąpił z prośbą do swoich akcjonariuszy o podniesienie limitu wieku, do jakiego można sprawować funkcję prezesa, z obecnie obowiązujących 70 lat do 75 lat. Nie oznacza to jednak, że obecny CEO Georges Plassat pozostanie na stanowisku – informuje portal RetailDetail.

REKLAMABinaria (eMIXIT) - Belka w artykułach_v.1

W całej sprawie chodzi o kwestie reorganizacji zarządu. Firma zamierza rozdzielić obecną funkcję prezydenta-dyrektora generalnego (président-directeur général) na osobne funkcje przewodniczącego rady nadzorczej (chairman) oraz prezesa zarządu (CEO). Obecnie rada dyrektorów grupy składa się z 17 członków, spośród których wielu ma już 68 – 71 lat. Aby któryś z tych starszych mógł zostać CEO, konieczne jest podniesienie górnej granicy wieku – domyśla się RetailDetail.

Podniesienie tej granicy nie jest zatem związane z pozostaniem Georgesa Plassata, obecnego PDG, na stanowisku. Jego kadencja upływa w 2018 r., ale menedżer od dawna deklarował, że na rok przed upływem kadencji chce mieć u boku następcę, któremu przekaże szczegóły dotyczące sprawowanej funkcji.

Plassat chce, aby jego następcą został ktoś z firmy, ale główni udziałowcy raczej wolą kogoś z zewnątrz. Wśród kandydatów wymieniani są Pascal Clouzard (CEO Carrefour Hiszpania), Alain Caparros (wkrótce odejdzie z niemieckiej Rewe) and Hubert Joly (CEO amerykańskiej sieci Best Buy).

Czytaj także:
Bernardo Sanchez Incera zostanie nowym prezesem Grupy Carrefour?
Grupa Carrefour będzie miała nowego prezesa

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony