REKLAMAHELIO - Baner Główny - Bakaliowe Kieszonkowe (18-29.09.2019)

MediaMarkt uruchomi kolejny sklep w Łodzi. Będzie on zlokalizowany w centrum handlowym Carrefour przy ul. Szparagowej 7. To piąty market sieci w tym mieście i drugi w ostatnich dniach, otwarty w obiekcie Carrefoura. Czy mamy do czynienia z nowym trendem?

REKLAMAEDENRED - eBook - Belka w artykułach (16-24.09.2019)
MediaMarkt w hipermarkecie Carrefour w Galerii Wileńskiej

MediaMarkt w hipermarkecie Carrefour w Galerii Wileńskiej (źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych)

– Chcemy być jak najbliżej naszych klientów, dlatego konsekwentnie rozwijamy wszystkie kanały dystrybucji, w tym sieć sklepów stacjonarnych. Doceniając potencjał lokalnego rynku zdecydowaliśmy się na otwarcie piątego już sklepu MediaMarkt w Łodzi. Jestem przekonany, że będzie to kolejny atrakcyjny punkt na mapie handlowej miasta – mówi Sławomir Uherek, członek zarządu MediaMarktSaturn Polska.

W nowym sklepie będzie można zamówić różne usługi dodatkowe, które pozwolą od razu cieszyć się wszystkimi możliwościami nowo zakupionego sprzętu. Będą to między innymi dostawa i instalacja urządzeń w domu, przygotowanie komputera czy smartfona do użytkowania, zabezpieczenie tabletu lub smartfona szybą albo folią ochronną. Klienci e-sklepu mediamarkt.pl będą mogli odebrać swoje zamówienie w nowym sklepie MediaMarkt bez ponoszenia kosztów dostawy. Będzie tu można także zamówić usługi firmy Orange.

Otwarcie nowego sklepu w Łodzi zaplanowane jest na 6 grudnia br. Wraz z nowym otwarciem w Łodzi będzie funkcjonowało 5 sklepów MediaMarkt w następujących lokalizacjach: Carrefour Łódź Bałuty, CH M1, Galeria Łódzka, CH Port Łódź, CH Manufaktura.

22 listopada MediaMarkt uruchomił swój kolejny sklep w Warszawie. Jest on zlokalizowany na wydzielonej powierzchni hipermarketu Carrefour w Galerii Wileńskiej. Obie sieci koegzystują już w wielu miejscach w Polsce, ale dwa ostatnie otwarcia wydają się wskazywać na nowy trend.

Dwie najnowsze placówki MediaMarkt zlokalizowane są na powierzchni wydzielonej z dotychczasowej sali sprzedaży hipermarketów Carrefour, a nie w galerii handlowej. Francuski detalista realizuje w ten sposób swoją globalną strategię – wdrażaną także przez inne sieci wielkopowierzchniowe – podnajmu części powierzchni swoich największych hipermarketów na rzecz sklepów specjalistycznych czy gastronomii. Niemiecki elektromarket z kolei zyskuje szansę na zdobycie nowych, atrakcyjnych lokalizacji tam, gdzie dotychczas brakowało odpowiedniej powierzchni handlowej.

Przeczytaj także:

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~3+7 1 9 miesięcy temu

  Ma ktoś wiedzę na temat tego czy czasem otwarcie MM nie wiąże się ze zmniejszeniem powierzchni handlowej Carrefour?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony