REKLAMAOKI drukarnia - baner główny grudzień_styczeń 2018/2019

Urzędujący od lipca br. prezes Grupy Carrefour, Alexandre Bompard zlecił trzem bankom inwestycyjnym analizę i ewentualną sprzedaż oddziałów francuskiej sieci działających w Chinach, Argentynie i Polsce – poinformował magazyn „Capital”.

REKLAMAKongres Mięsny 2019 - belka w artykułach (styczeń 2019)

(Carrefour Polska)

Jednymi z powodów tej decyzji nowego szefa Grupy Carrefour mają być m.in. pogłębiające się z kwartału na kwartał spadki sprzedaży hipermarketów na rynku francuskim. Warto podkreślić, że Francja generuje 45 proc. obrotów grupy. W przypadku rynku chińskiego – pomimo zmian w logistyce i rozwoju sklepów convenience -  straty sieci także systematycznie rosną. W Polsce wyniki sieci Carrefour od 2 dwóch lat systematycznie się poprawiają i po raz pierwszy od wielu lat francuski operator zanotuje istotny wzrost sprzedaży r/r.

Przypomnijmy, że 23 stycznia Alexandre Bompard, nowy dyrektor generalny, ma przedstawić szczegółowy plan naprawczy dla Grupy Carrefour.

Jednym z rozważanych przez władze Grupy Carrefour scenariuszy, o których pisze „Capital”, jest sprzedaż aktywów w Polsce, Chinach i Argentynie. Pierwsze dwie transakcje – zdaniem ekspertów - nie przyniosłyby wiele, ale wyeliminowałyby straty. Sprzedaż biznesu w Polsce pozwoliłaby na podratowanie budżetu grupy.

Grupa Carrefour zaprzeczyła informacjom dziennikarzy „Capital”, dotyczącym zatrudnienia banków inwestycyjnych do analizy i przeprowadzenia transakcji sprzedaży biznesów w Chinach, Argentynie i Polsce.

Polski oddział sieci Carrefour poproszony przez portal wiadomoscihandlowe.pl o ustosunkowanie się do doniesień "Capital" poinformował, iż „nie komentuje doniesień medialnych, które dotyczą grupy”.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 13

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 3
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
do góry strony