REKLAMAHELIO - Baner Główny - MASY (11-17.11.2019)
Hipermarket Carrefour w Łodzi, Al. Bandurskiego, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych

Hipermarket Carrefour w Łodzi, Al. Bandurskiego, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych (fot. Konrad Kaszuba)

Łączne przychody Carrefoura w Polsce wyniosły w I kw. 2019 r. 494 mln euro. Mimo ograniczenia handlu w niedziele sieć odnotowała na naszym rynku 3 proc. wzrostu sprzedaży LfL. Sprzedaż organiczna wzrosła o 2,8 proc.

REKLAMA

Przychody brutto grupy Carrefour w I kw. 2019 r. wyniosły nieco ponad 20 mld euro, co oznacza wzrost o 0,5 proc. przy stałych kursach wymiany. Sprzedaż LfL wzrosła o 2,7 proc.

W Polsce sieć odnotowała przychody w wysokości 494 mln euro. Sprzedaż LfL, bez paliw i po wyeliminowaniu efektu kalendarzowego, wzrosła o 3 proc. Sprzedaż organiczna w tym ujęciu wzrosła o 2,8 proc. Sieć podkreśla, że dobre wyniki LfL zostały w Polsce osiągnięte mimo zakazu handlu w niedziele, który ograniczył liczbę dni handlowych.

Sprzedaż łącznie, z uwzględnieniem paliw, liczona według bieżących kursów wymiany spadła o -3,4 proc., a przy stałych kursach wymiany spadek wyniósł -0,6 proc.

Na koniec I kw. 2019 r. Carrefour miał w Polsce łącznie 842 placówki, w tym 89 hipermarketów, 152 supermarkety i 601 sklepów convenience.

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ O KIERUNKACH ROZWOJU SEKTORA HANDLOWEGO W POLSCE ZAREJESTRUJ SIĘ I WEŹ UDZIAŁ W 12 KONGRESIE FMCG 2019. KLIKNIJ I SPRAWDŹ AGENDĘ I LISTĘ GOŚCI

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony