REKLAMAMLEKOVITA - Baner Główny (marzec 2019)
Carrefour logo, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych

Carrefour logo, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych (fot. Konrad Kaszuba)

W I połowie br. sieć Carrefour zmniejszyła wydatki o 520 mln euro. Jednocześnie w Polsce firma zamknęła około 60 małych sklepów.

REKLAMAATLANTA - Bakal vintage - Belka w artykułach (marzec 2019)

W ramach zmniejszenia wydatków, firma podjęła działania mające na celu stworzenie sojuszów zakupów. Stąd m.in. porozumienie z Tesco, które zakłada wspólne zamówienia dla produktów marek własnych. Oprócz tego podobne sojusze zawarto z Systeme U we Francji czy PAM/VeGe we Włoszech. Realne oszczędności z tego tytułu będą zauważalne w 2019 roku.

Zanim to nastąpi, Carrefour m.in. obniża koszty dystrybucji towarów. Docelowo do 2020 roku działania firmy pozwolą na obniżenie kosztów działalności o 2 mld euro.

Głównym elementem wdrożenia programu oszczędności w sieci Carrefour jest jednak likwidacja nierentownych sklepów. Z tego względu zakończono proces zamykania punktów po dawnej sieci DIA. Łącznie zamkniętych lub sprzedanych zostało ok. 270 sklepów. W Argentynie firma pozbyła się 11 dużych sklepów, a w Belgii przekształcono 6 hipermarketów w supermarkety.

Cięcia nie ominęły także Polski. Pod koniec lipca 2017 roku, Carrefour w Polsce miał 86 hipermarketów, 149 supermarkety i 662 małe sklepy (Carrefour Express). Łącznie działało 897 punktów sieci.

Jak wynika z oficjalnego raportu, pod koniec lipca br. Carrefour dysponował w kraju 89 hipermarketami (wzrost o 3), 151 supermarketami (wzrost o 2) oraz 590 małymi sklepami (spadek o 72). Oznacza to, że aktualnie w Polsce działa ok. 830 sklepów Carrefoura.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 9

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony