REKLAMAROS-SWEET - Moreso Świąteczne Wypieki_Baner Główny(18-24.11.2019)
Carrefour, Act For Food

Carrefour, Act For Food (fot. Konrad Kaszuba)

Francuski detalista podpisał dwie umowy kredytowe na łączną kwotę 3,9 mld euro. Środki te zostaną przeznaczone na działania z obszaru CSR, związane z programem transformacji rynku żywności.

REKLAMAVITAKRAFT - VITA NATURE - BELKA W ARTYKUŁACH (15-30.11.2019)

Pierwszy instrument to kredyt szybko odnawialny „Club deal”, opiewający na 1,4 mld euro, sfinansowany przez syndykat ośmiu banków. Drugi to kredyt odnawialny „Syndicated” na kwotę 2,5 mld euro, wynegocjowany z grupą 21 banków. Oba instrumenty będą funkcjonować do czerwca 2024 r., ale na wniosek Carrefoura możliwe jest dwukrotne przedłużenie każdego z nich o kolejny rok.

Tego rodzaju finansowanie wdrożenia komponentu z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu CSR to pierwszy przypadek w europejskim sektorze detalicznym. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na zbudowanie struktury inwestycyjnej dla programu przekształcenia rynku żywności. Struktura ta będzie systematycznie finansowana przez Carrefoura oraz banki, w zależności od zmian w indeksie Carrefoura "CSR and food transition".

– Jesteśmy dumni z roli pioniera działań z obszaru CSR, które są kolejnym krokiem na drodze do realizacji ambicji Carrefoura, by przewodzić procesowi przekształcania światowego rynku żywności. Powodzenie tych dwóch transakcji jest odzwierciedleniem zaufania społeczności finansowej do wiarygodności kredytowej firmy Carrefour – powiedział Matthieu Malige, Chief Financial Officer, Grupa Carrefour.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony