REKLAMADOBROWOLSCY - Syty Wilk - Baner Główny (17.02 - 01.03.2020)
Carrefour Express Saska Kępa

Carrefour Express Saska Kępa (fot. materiały prasowe)

Carrefour zanotował w IV kwartale 2019 r. wzrost sprzedaży LfL o 3,1 proc. W tym okresie spółki z grupy francuskiego detalisty wypracowały obrót w wysokości ponad 21 mld euro. Wzrost ten jest szczególnie zauważalny w Brazylii, Argentynie, Polsce, Rumunii i na Tajwanie, w krajach, w których odnotowano wyraźne przyspieszenie wzrostu LfL.

REKLAMA

Na wzrost wyników miały wpływ korzystne umowy z oferującymi szybkie dostawy: Rappi w Brazylii i Glovo we Francji, Hiszpanii, Włoszech i Argentynie, nowe partnerstwa z Food Panda i Uber Eats na Tajwanie oraz z Allegro w Polsce.

Największy obrót spółka wypracowała na rodzimym rynku, gdzie jej sprzedaż wyniosła ponad 10 mld euro, jednak trudna sytuacja rynkowa potęgowana licznymi strajkami spowodowała spadek sprzedaży brutto o 0,9 proc.

Na pozostałych europejskich rynkach Carrefour osiągnął łączny wzrost sprzedaży brutto o 0,7 proc. Największy wzrost wśród krajów europejskich spółka osiągnęła w Polsce. W naszym kraju sprzedaż brutto wyniosła 638 mln euro (+4,7 proc. LfL). Jak zaznaczono w komunikacie, w naszym kraju nastąpił dalszy wzrost tempa wzrostu we wszystkich formatach.

Także w przypadku rocznych wyników sprzedażowych Polska była europejskim liderem. Roczne przychody sieci osiągnęły wartość niemal 2,2 mld euro, co oznacza wzrost o +4,9 proc. LfL oraz wzrost o +4,6 proc. w ujęciu organicznym.

Na rodzimym rynku sprzedaż wyniosła blisko 38,9 mld euro i nieznacznie spadła w ujęciu LfL o -0,1 proc., a w ujęciu organicznym o -1,4 proc.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (3)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~uciskany przez fiskusa 3 miesiąc temuocena: 100% 

  a ile to Carrefour zapłacił podatku CIT, jeżeli tak dobrze mu idzie w naszym kraju?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nabu 2 miesiąc temuocena: 100% 

  rozumiem, że to idzie przez Carrefour PL całość biznesu razem z ich sprzedażą BTB (sprzedaż do drobnego hurtu)? czy tylko detal? wypchnąć trochę wózków piwa wódki i napojów w świat to nie problem a wygenerować sprzedaż na sklepach to wyzwanie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~malgoniu 1 miesiąc temu

  Witam, mam komentarz do zdania: "Najlepiej spółka radziła sobie w Polsce. W naszym kraju sprzedaż brutto wyniosła 638 mln zł (+4,7 proc. LfL)" - sprzedaż brutto wyniosła tylko 638 mln ? czy wzrosła o 638 mln? bo kwota obrotu jest za mała jak na "odział" Polski ps właśnie powinno być oddział....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony