REKLAMAMLEKOVITA - Baner główny - WPC (sierpień 2018)

BRANŻA PO GODZINACH

 

10 października 2017, 17:18

Inauguracja III edycji programu

Inauguracja III edycji programu "ABC Zdrowego Żywienia" (Michał Kokoszkiewicz)

Aż 308 871 euro przekazała Fundacja Carrefour na realizację ogólnopolskiego programu „ABC Zdrowego Żywienia”. To już trzecia edycja tego projektu, koordynowanego przez Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

REKLAMAFBK 2018 - belka w artykułach - (sierpień-wrzesień 2018)

– Carrefour chętnie wspiera wartościowe inicjatywy, które mają realny wpływ na poprawę jakości życia naszych klientów. Program „ABC Zdrowego Żywienia” przynosi właśnie taki efekt i edukuje najmłodsze pokolenie, które ma coraz większy wpływ na decyzje zakupowe całej rodziny – powiedział na konferencji inaugurującej projekt Robert Noceń, sekretarz generalny Carrefour Polska. W ramach adresowanego do uczniów II i III klasy szkoły podstawowej programu przeprowadzono już m.in. ogólnopolskie badanie „Dlaczego edukacja żywieniowa dzieci w Polsce jest potrzebna?” Wynika z niego chociażby to, że co szóste dziecko w wieku 7-12 lat ma nadwagę, a co ósme ma niedobór masy ciała. Głównym tego powodem jest nieodpowiednie odżywianie i brak aktywności fizycznej.

Stąd też SGGW z pomocą Carrefoura planuje zorganizować, przy pomocy wyższych uczelni, warsztaty w 7 miastach w Polsce (Krakowie, Wrocławiu, Olsztynie, Poznaniu, Gdyni, Lublinie i Białej Podlaskiej). Celem tej edycji będzie upowszechnienie zasad prawidłowego żywienia, właściwego wyboru produktów polecanych dla dzieci, zasad higieny oraz roli żywienia w prawidłowym rozwoju psychofizycznym. W działania edukacyjne tej edycji programu „ABC Zdrowego Żywienia” włączeni zostaną również rodzice i nauczyciele oraz osoby z ich najbliższego otoczenia. Zajęcia poprowadzą eksperci z zakresu żywności i żywienia człowieka.

W blisko prawie 200 dotychczasowych warsztatach edukacyjnych przeprowadzonych w ramach programu w czasie poprzednich edycji wzięło udział ponad 1000 uczniów, z których ponad 40% wywodziło się z rodzin o trudnej sytuacji materialnej. Fundacja Carrefour na trzy edycje programu badawczo-edukacyjnego „ABC Zdrowego Żywienia” przekazała łącznie 579 505 euro.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony