REKLAMAPartner Logistic - baner główny (14-29.02.2020 r.)

(José Cruz/ABr [CC BY 3.0 br])

W ciągu kilku lat Atacadão S.A. (Grupo Carrefour Brasil), firma zależna od francuskiej Grupy Carrefour, stała się przedmiotem 240 postępowań podatkowych, prowadzonych w różnych stanach kraju. Gra idzie o ok. 815 mln reali brazylijskich (ok. 183 mln euro).

REKLAMA

Chodzi o specyficzny podatek, obowiązujący w Brazylii na podstawie przepisów ICMS (Imposto sobre a Circulação de Mercadorias e prestação de Serviços), nakładających daniny w przypadku dystrybucji niektórych podstawowych dóbr – np. żywności i napojów, niektórych towarów przemysłowych, a także paliw i produktów naftowych – pomiędzy stanami i niektórymi miastami Brazylii.

W związku z tymi daninami wiele firm w Brazylii boryka się z postępowaniami skarbowymi, wśród nich Atacadão. O rozstrzygnięcie został poproszony brazylijski Sąd Najwyższy, który 9 maja br. wydał orzeczenie niekorzystne dla podatników. W tej sytuacji Atacadão postanowiło zdecydowało się utworzyć rezerwę finansową na pokrycie ewentualnych danin wraz z odsetkami.

Decyzja Sądu Najwyższego podlega apelacji. Carrefour zapowiada dalszą obronę swojego stanowiska w tym sporze.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony