REKLAMAATLANTA POLAND (BAKAL SOFT) - Baner Główny - 31.01 - 29.02.2020

(Flickr/Laurent Grassin)

Francuska sieć supermarketów Carrefour chce rozszerzać działalność e-grocery.  Właśnie przejęła firmę zajmującą się sprzedażą abonamentów na dostawę świeżych, lokalnych warzyw i owoców.

REKLAMA

Potager City sprzedaje skrzynki z owocami i warzywami klientom w 350 miastach we Francji. Firma z siedzibą w Lyonie zatrudnia 110 osób i jak dotąd ma ponad 100 tys. klientów. Mogą oni wybierać spośród trzech różnych abonamentów za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji, w cenie od 10,90 do 16,90 euro tygodniowo.

Potager City posiada sieć lokalnych producentów, blisko swoich klientów, a także siedem centrów logistycznych, umożliwiających dostawę do domów oraz 3300 punktów odbioru. Amélie Oudéa-Castéra, dyrektor wykonawczy Carrefour ds. E-commerce, danych i transformacji cyfrowej, zapowiedziała, że dzięki temu przejęciu Carrefour umacnia swoją ofertę e-commerce.

- Klienci będą mogli skorzystać z praktycznej, wolnej od zobowiązań usługi dostawy skrzynek z owocami i warzywami. Dostarczając im świeże, sezonowe i lokalne produkty, które są zarówno smaczne, jak i produkowane w odpowiedzialny sposób, będziemy działać w pełni zgodnie z celem naszej firmy. Zdrowsza i ekologiczna żywność będzie dostępna dla wszystkich – podkreśliła.

Z kolei Yoann Alarçon, założyciel Potager City, powiedział: „Rozpoczyna się nowy rozdział dla naszego zespołu, naszych producentów i partnerów. Z przyjemnością dołączamy do grupy Carrefour. Dzięki temu możemy włożyć jeszcze więcej wysiłku we wdrażanie konkretnych, lokalnych i niedrogich rozwiązań umożliwiających konsumentom jedzenie zdrowszej, smaczniejszej i bardziej odpowiedzialnej żywności ”.

Carrefour rozszerza kanały, z których korzysta, aby kontaktować się z klientami online, szczególnie poprzez przejęcia. Niedawno kupił Dejbox, który oferuje gotowe posiłki dla pracowników biurowych w Lille, Lyonie, Paryżu, Bordeaux, Nantes i Grenoble.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony