REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (od 29.05.2020 )

(materiały prasowe)

Doceniając zaangażowanie swoich ekip, Carrefour przygotował dla pracowników sklepów i magazynów nagrodę do 1000 zł za ich wysiłek. Dzięki nim sklepy są cały czas otwarte, bezpieczne i pełnią ważną rolę w społeczeństwie, zapewniając swoim klientom dostęp do najbardziej potrzebnych dziś produktów.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

Carrefour w tym niełatwym dla wszystkich czasie wypracował także wiele rozwiązań, które przyczyniają się do zapewnienia większego bezpieczeństwa klientów, pracowników i dostawców. Od 30 marca br. czas pracy sklepów zintegrowanych Carrefour będzie skrócony do godziny 20.00. W niektórych sklepach odbywa się także nocne towarowanie. Przebywają w nich wtedy wyłącznie delegowane do tego zespoły. Natomiast, dla pracowników, którzy w tej wyjątkowej sytuacji mogą potrzebować profesjonalnego wsparcia, uruchomiona została zewnętrzna telefoniczna pomoc psychologiczna.

Ponadto, Carrefour wdrożył w swoich sklepach szereg dodatkowych działań: we wszystkich sklepach zintegrowanych Carrefour zamontowane są przykasowe ekrany z pleksi, zabezpieczające klientów i kasjerów. Przy stanowiskach kasowych oraz ladach obsługiwanych przez pracowników wyklejone są odpowiednie linie dystansowe ułatwiające utrzymanie odpowiedniego odstępu pomiędzy klientami, a także między klientem i obsługującym. Wszyscy pracownicy Carrefour mają dostęp do środków odkażających oraz możliwość pracy w rękawiczkach i maseczkach lub przyłbicach z ochronną szybą. Systematycznie dezynfekowane są kasy, wagi i lady. Dodatkowo, Carrefour zachęca klientów do dokonywania płatności bezgotówkowych. O bezpiecznym zachowaniu w sklepie przypominają również specjalne tablice i plakaty lub informacje na monitorach przykasowych.

Carrefour to w Polsce ponad 900 sklepów w 6 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów hurtowo-dyskontowych, osiedlowych, specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 230 000 GLA oraz sieci ponad 40 stacji paliw.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (6)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~agent 6 miesiąc temu

  A co z pracownikami z agencji? Czy też dostaną dodatek?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pracownik 5 2 miesiące temuocena: 86% 

  To jest kolejny przykład tego jak firma Carrefour Polska manipuluje w mediach i nie mówi o wszystkim. Ustalają zasady które działają wstecz. To firma nakazała nam planować urlopy i do końca marca wybierać zaległe. Teraz wprowadza warunki że za marzec i kwiecień jeśli pracownik przepracuje wszystkie dni robocze otrzyma premie 1000zł BRUTTO wypłaconą w maju.1 dzień urlopu itp. i 200zł mniej Jak to się ma do pracowników z Francji którzy otrzymali 13,14 i 1000E premii...to co dała firma Carrefour Polska jest dla mediów a nie dla pracowników...To nie jest żadna pomoc. Ludzi ryzykują zakażeniem, są przemęczeni bo pracują za kilka osób. Po prostu to jest ZENADA. Ludzie idą na L4 ze zmęczenia i obawy o swoje zdrowie a dodatkowo to co zrobili jeszcze bardziej utwierdziło nas że firma nie pomaga nam tylko chce jak najwięcej zaoszczędzić...zła passa do nich wróci i skończą jak TESCO. Carrefour Polska w 2019r zanotowało rekordowy zysk ponad 6% naj. w Europie Co z pracownikami którzy zachorują...

  oceń komentarz
 • ~plusik 4 2 miesiące temuocena: 100% 

  ciąg dalszy: Dodajmy do tego kwestię przymusowego wykorzystania zaległego, zeszłorocznego urlopu do końca marca i mamy taką sytuację, że pracownicy, którzy takowy urlop wybierali w marcu są Z GÓRY skazani na mniejszą premię. A marzec już mija i moim zdaniem kwestia połączenia marca i kwietnia jako jeden okres objęty premią nie był tu bez znaczenia. Po prostu firma wiedziała ile było zaległych urlopów wybranych w marcu, bo decyzja o premiach została podjęta 27 marca. Dlaczego nie można rozdzielić premii za marzec i kwiecień, dlaczego zasada lex retro non agit nie działa w Carrefour Polska?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Foniaka 3 2 miesiące temuocena: 100% 

  A ja po wzmożonym wysiłku i zostawaniu po godzinach za darmo w tygodniu gdzie klient na kliencie siedział zachorowałam. Wiadomo, całe dnie w pracy, zmęczenie, tysiąc ludzi w związku z tłokiem dmucha w twarz. Tydzień zwolnienia (jedyne zwolnienie przez 8 lat pracy). Wracam w środku epidemii i teraz się okazuje że moje ryzykowanie zdrowia i moje poświęcenie kiedy potrzebowali jest warte dla CARREFOUR 0 zł. Także ryzyko zakażenia przez pozostałe 7 tygodni w pracy nie jest zerowe przecież. Zwłaszcza że skrócili godziny pracy, ale nie darują ani minuty. Więc teraz druga i pierwsza zmiana kasjerów spotykają się w takim tłoku w pomieszczeniu rozliczeń że ledwo wejść można. A połowa ludzi, to firma zewnętrzna, większość jest po razie bo lata po rożnych sklepach.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~plusik 2 2 miesiące temuocena: 100% 

  "Carrefour przygotował dla pracowników sklepów i magazynów nagrodę do 1000 zł za ich wysiłek." Tylko niewielki odsetek pracowników może liczyć na to, że otrzyma wspomniane 1000zł BRUTTO. Na wstępie trzeba zaznaczyć, że owa premia dotyczy okresu marzec+kwiecień łącznie. Premię 1000 zł brutto otrzymają pracownicy, którzy we wspomnianym powyżej okresie nie korzystali z: - opieki nad dzieckiem, - urlopu na żądanie, - urlopu chorobowego. I to jest fair (inne sieciówki mają w zasadzie takie same zasady przyznawania premii frekwencyjnej), ale jest jeszcze jeden warunek: jeżeli pracownik w tym okresie WYKORZYSTAŁ lub zamierza wykorzystac (w miesiącu kwietniu) wcześniej zaplanowany urlop wypoczynkowy w wymiarze: - 1 do 3 dni to jego premia zostanie uszczuplona do 800zł brutto, - 4 do 7 dni, 500 zł, - powyżej 7 dni: NIE DOSTANIE NIC Dodajmy do tego kwestię przymusowego wykorzystania zaległego, zeszłorocznego urlopu do końca marca i mamy taką sytuację, że pracownicy, którzy takowy urlop mieli.

  oceń komentarz
 • ~Pracownik 1 2 miesiące temuocena: 80% 

  Taaa, ale mi premia. Warunkiem jest 100% obecność w pracy w marcu i kwietniu (łącznie). Zaplanowany urlop traktowany jest jak nieobecność. Również taki, na który pracownik poszedł, bo go firma wysłała w marcu, żeby odebrał zaległe dni. Dobrze to obliczyli. Prawie nikt nie dostanie tej premii.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony