REKLAMAPRIM (KABANOS) - Baner Główny (03-16 kwietnia 2020)
Automat paczkowy firmy SwipBox w hipermarkecie Carrefour w warszawskim Atrium Targówek

Automat paczkowy firmy SwipBox w hipermarkecie Carrefour w warszawskim Atrium Targówek (AUTOR: Wiktoria Przybylska)

W hipermarkecie Carrefour w warszawskim Atrium Targówek stanął największy w Polsce automat paczkowy firmy SwipBox. To początek współpracy duńskiego dostawcy maszyn do odbioru produktów zamówionych online z francuską siecią handlową w Polsce.

REKLAMA

Firma nie zdradza jeszcze szczegółów związanych z rozwojem projektu, ale wszystko wskazuje na to, że zakres współpracy obu partnerów będzie pokaźny.

Przypomnijmy, że Carrefour od kilkunastu miesięcy współpracuje też z firmą Coolomat, która wyspecjalizowała się w produkcji maszyn chłodniczych, w których przechowywać można żywność.

Maszyny Swipboxu w maju 2018 r. zaczęły być montowane przy sklepach sieci Biedronka. Do końca ubiegłego roku zainstalowano 200 takich urządzeń w placówkach dyskontera. Jednak w 2019 r. planowane jest zwiększenie tej liczby aż pięciokrotnie, do 1 tys. maszyn paczkowych. Partnerem w realizacji projektu Biedronki i Swipboxu jest DHL.

Sojusz Swipboxu i Carrefoura to kolejny etap rozwoju współpracy w Polsce pomiędzy operatorami dużych sieci spożywczych a firmami produkującymi automaty do odbioru paczek. W październiku ubiegłego roku w tym zakresie z konkurentem Swipboxu, firmą InPost, porozumiała się dyskontowa sieć Lidl. Kilka tygodni później umowę z InPostem podpisała sieć sklepów Dino.

- Ustawiliśmy pilotażowe paczkomaty przy sklepach Lidl, pierwsze odczyty są bardzo obiecujące – mówił portalowi wiadomoscihandlowe.pl w grudniu ub.r. Wojciech Kądziołka, rzecznik prasowy InPostu.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony