REKLAMANaturio_banner główny_styczeń 2020
Sklep Carrefour Express w Brukseli

Sklep Carrefour Express w Brukseli (materiały prasowe Carrefour)

Carrefour otworzył w Brukseli sklep w nowej formule. Belgijski Carrefour Express z zielonym logo jest pilotażowym projektem. Sklep oferuje świeże produkty i żywność ekologiczną. Klienci mają do dyspozycji kącik gastronomiczny oraz więcej przestrzeni.

REKLAMA

Giosino Cornacchia, dyrektor ds. franczyzy Carrefour Belgium powiedział portalowi RetailDetail, że nowy koncept będzie rewolucją. Asortyment sklepu stanowią kompaktowe artykuły spożywcze, po to aby zrobić więcej miejsca na świeże: pieczywo, żywność od firmy cateringowej, owoce i warzywa. Carrefour dużą uwagę przywiązuje również do produktów ekologicznych i marki własnej. Ponadto oferuje bar sałatkowy, bar z zupą i bar z pizzą w jadalnia ze stołami i krzesłami do konsumpcji na miejscu.

Sklep testowy ma powierzchnię 190 mkw, z czego 40 mkw na antresoli. Carrefour najpierw chce przetestować nowy koncept w miejscu o natężonym ruchu. Później firma zastosuje podobne rozwiązania w innych lokalizacjach: na osiedlach mieszkalnych, na wsiach i w sklepach oferujących dania na wynos.

Sklep w nowej formule został otwarty w Koloniënstraat w centrum Brukseli, między dworcem głównym a katedrą św. Michała i św. Guduli. W Belgii Carrefour Express ma obecnie 303 sklepy. Większość z nich została zmodernizowana.

W Warszawie sieć Carrefour otworzyła w listopadzie br. sklep Carrefour Bio. Ze zdjęć przedstawiających wnętrze brukselskiego marketu wynika, że dobór towarów do obu sklepów jest podobny. Sklep z Brukseli oferuje sporo produktów z linii BIO marki własnej. Belgijski koncept testowy rozbudowany jest jednak o część restauracyjną, a nie widać w nim produktów chemii gospodarczej.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
REKLAMA
do góry strony