REKLAMAMLEKOVITA - DarPro 2020 - Baner Główny (kwiecień 2020)
Sklep Carrefour Express w Brukseli

Sklep Carrefour Express w Brukseli (materiały prasowe Carrefour)

Carrefour otworzył w Brukseli sklep w nowej formule. Belgijski Carrefour Express z zielonym logo jest pilotażowym projektem. Sklep oferuje świeże produkty i żywność ekologiczną. Klienci mają do dyspozycji kącik gastronomiczny oraz więcej przestrzeni.

REKLAMANutrend - Belka w artykułach - Baner nr 2 (16.03 - 16.04.2020)

Giosino Cornacchia, dyrektor ds. franczyzy Carrefour Belgium powiedział portalowi RetailDetail, że nowy koncept będzie rewolucją. Asortyment sklepu stanowią kompaktowe artykuły spożywcze, po to aby zrobić więcej miejsca na świeże: pieczywo, żywność od firmy cateringowej, owoce i warzywa. Carrefour dużą uwagę przywiązuje również do produktów ekologicznych i marki własnej. Ponadto oferuje bar sałatkowy, bar z zupą i bar z pizzą w jadalnia ze stołami i krzesłami do konsumpcji na miejscu.

Sklep testowy ma powierzchnię 190 mkw, z czego 40 mkw na antresoli. Carrefour najpierw chce przetestować nowy koncept w miejscu o natężonym ruchu. Później firma zastosuje podobne rozwiązania w innych lokalizacjach: na osiedlach mieszkalnych, na wsiach i w sklepach oferujących dania na wynos.

Sklep w nowej formule został otwarty w Koloniënstraat w centrum Brukseli, między dworcem głównym a katedrą św. Michała i św. Guduli. W Belgii Carrefour Express ma obecnie 303 sklepy. Większość z nich została zmodernizowana.

W Warszawie sieć Carrefour otworzyła w listopadzie br. sklep Carrefour Bio. Ze zdjęć przedstawiających wnętrze brukselskiego marketu wynika, że dobór towarów do obu sklepów jest podobny. Sklep z Brukseli oferuje sporo produktów z linii BIO marki własnej. Belgijski koncept testowy rozbudowany jest jednak o część restauracyjną, a nie widać w nim produktów chemii gospodarczej.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Half Page (kwiecień - maj 2020)
do góry strony