REKLAMAJACOBS - PRIMA - Baner Główny (październik 2019)
(zdj. ilustracyjne)

(zdj. ilustracyjne) (fot. mat. prasowe Carrefour)

Francuski detalista testuje w jednej ze swoich placówek w Awinionie koncept hipermarketu dyskontowego. Koncept sprowadza się do zasady: najniższe możliwe ceny i jak najniższe koszty operacyjne. To kolejny testowany przez sieć Carrefour sposób na zagospodarowanie największych placówek, które obecnie często są nierentowne – relacjonuje Retail Detail.

REKLAMATOTA - belka w artykule (17-27.10.2019)

Sieć zachęca konsumentów do zakupów krzykliwymi oznaczeniami, rozmieszczonymi na sali sprzedaży. Jedna z deklaracji, ogłoszonych przez placówkę, to obietnica zwrotu pięciokrotnej różnicy w cenie, jeśli klient kupi dany towar taniej w innej placówce.

Przy wejściu do marketu zorganizowano wielki outlet oraz bardziej tradycyjny dział z promocjami. Towary, w tym także produkty spożywcze, wykładane są w opakowaniach zbiorczych na zwykłych półkach magazynowych lub bezpośrednio na paletach. Wszystkie działy ze świeżą żywnością są samoobsługowe, z wyjątkiem stoiska mięsno-wędliniarskiego, które prowadzi zewnętrzna firma z tej branży. W ofercie nie ma żywności organicznej, a asortyment artykułów przemysłowych jest bardzo ograniczony – wylicza Retail Detail.

Powierzchnia placówki została ograniczona z 10,5 do 7,5 tys. mkw, a asortyment został zmniejszony z ok. 32 do15 tys. SKU. Ponadto połowę z 24 stanowisk kasowych zamieniona na kasy samoobsługowe. Na sali sprzedaży nie ma żadnych dekoracji ani wyposażenia, poza absolutnie podstawowym. Stąd robocza nazwa konceptu – Essentiel (niezbędny, podstawowy).

Źródło: retaildetail.eu

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony